Companie
Detalii identificare
Nume firmăBARUTA CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare47507779 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ27/85/2023
EUIDROONRC.J27/85/2023
Data înființării26.01.2023 - 3 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4299
Această clasă include:
-construcţia de unităţi industriale, cu excepţia clădirilor, cum sunt: -rafinării -uzine chimice -lucrări de construcţii, altele decât clădiri, cum sunt: -unităţile sportive în aer liber
Această clasă include de asemenea:
-parcelarea terenurilor cu îmbunătăţirea acestora (de exemplu adăugarea de drumuri, infrastructruri utilitare etc.) Această clasă exclude: -parcelarea terenurilor fără îmbunătăţirea acestora,
6810 -activităţi de management a proiectelor pentru lucrărilor de geniu civil,
7111
-construcţia de unităţi industriale, cu excepţia clădirilor, cum sunt: -rafinării -uzine chimice -lucrări de construcţii, altele decât clădiri, cum sunt: -unităţile sportive în aer liber
Această clasă include de asemenea:
-parcelarea terenurilor cu îmbunătăţirea acestora (de exemplu adăugarea de drumuri, infrastructruri utilitare etc.) Această clasă exclude: -parcelarea terenurilor fără îmbunătăţirea acestora,
6810 -activităţi de management a proiectelor pentru lucrărilor de geniu civil,
7111
Industrie
Construcţii
SectorLucrari de geniu civil
Obiect activitateLucrari de constructii a altor proiecte ingineresti n.c.a
Informații de contact
AdresaCâmpului nr. 119, Horia, Neamţ
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
141.648
Profit (Lei)
27.374
Număr angajați
1
Vechime
3 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 141.648 | 27.374 | 2.281 | 1.018 | 0 | 29.816 | 28.798 | 1 |
| 2024 | 41.690 | 58 | 5 | 4.742 | 1.003 | 5.162 | 1.423 | 1 |
| 2023 | 90.750 | 1.165 | 97 | 5.210 | 2.017 | 4.558 | 1.365 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
19.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
95.06%
Lichiditate curentă
29.29
Viteza rotație active
4.75
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
19.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
95.06%
Profit net per salariat
27.374 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 19.33% | 0.14% | 1.28% |
| Marjă profit brut | 23.6% | 0.4% | 2.27% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 95.06% | 4.08% | 85.35% |
| Profit net per salariat | 27.374 Lei | 58 Lei | 583 Lei |
Viteza rotație active
4.75
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
9.56 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 4.75 | 6.76 | 13.8 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 321.81 |
| Durata medie încasare creanțe | 9.56 zile | 3.5 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 141.648 Lei | 41.690 Lei | 45.375 Lei |
Lichiditate curentă
29.29
Lichiditate imediată
29.29
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 29.29 | 1.09 | 0.87 |
| Lichiditate imediată | 29.29 | 1.09 | 0.82 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 16.27% | 30.68% |
| Pondere active circulante | 100% | 83.73% | 69.32% |
©Firme.ro