Companie
Detalii identificare
Nume firmăUTILCMS S.R.L.
Cod unic de înregistrare48056650 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ33/782/2023
EUIDROONRC.J33/782/2023
Data înființării26.04.2023 - 3 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
93.093
Profit (Lei)
-37.648
Număr angajați
1
Vechime
3 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 93.093 | -37.648 | -3.137 | 31.362 | 41.052 | 3.133 | 12.823 | 1 |
| 2024 | 203.883 | 28.959 | 2.413 | 55.311 | 86.052 | 19.730 | 50.471 | 2 |
| 2023 | 71.729 | 21.512 | 1.793 | 66.415 | 60.365 | 27.562 | 21.512 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-40.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-293.6%
Lichiditate curentă
0.1
Viteza rotație active
2.11
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-40.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-293.6%
Profit net per salariat
-37.648 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -40.44% | 14.2% | 29.99% |
| Marjă profit brut | 0% | 15.18% | 30.97% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -293.6% | 57.38% | 100% |
| Profit net per salariat | -37.648 Lei | 14.480 Lei | 21.512 Lei |
Viteza rotație active
2.11
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.11 | 1.93 | 0.82 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 34.37 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 93.093 Lei | 101.942 Lei | 71.729 Lei |
Lichiditate curentă
0.1
Lichiditate imediată
0.1
Pondere active imobilizate
92.91%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.1 | 0.36 | 0.41 |
| Lichiditate imediată | 0.1 | 0.36 | 0.41 |
| Pondere active imobilizate | 92.91% | 81.35% | 68.65% |
| Pondere active circulante | 7.09% | 18.65% | 31.35% |
©Firme.ro