Companie
Detalii identificare
Nume firmăDECUM SRL
Cod unic de înregistrare RO 4824218 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1993023822407
EUIDROONRC.J1993023822407
Data înființării28.10.1993 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5510
Această clasă include asigurarea cazării de scurtă durată, de obicei zilnică sau săptămânală, pentru vizitatori. Cazarea este asigurată în camere de oaspeţi şi apartamente mobilate, uneori prevăzute cu chicinete. Unităţile clasificate aici asigură servicii zilnice de curăţenie şi oferă musafirilor o gamă de servicii suplimentare cum ar fi servicii de asigurare a hranei şi băuturilor, parcare, servicii de spălătorie, camere de gimnastică şi piscine, facilităţi recreative şi facilităţi pentru conferinţe şi convenţii. Această clasă include servicii de cazare furnizate de: -hoteluri -hoteluri din staţiuni balneare -hoteluri cu apartamente -moteluri Această clasă exclude: -asigurarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare permanentă, de obicei lunar sau anual,
diviziunea 68
diviziunea 68
Industrie
Hoteluri şi restaurante
SectorHoteluri si alte facilitati de cazare
Obiect activitateHoteluri si alte facilitati de cazare similare
Informații de contact
Adresastr. Ritmului nr. 14, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
348.603
Profit (Lei)
113.322
Număr angajați
2
Vechime
32 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 348.603 | 113.322 | 9.444 | 20.668 | 596.923 | 135.225 | 243.981 | 2 |
| 2023 | 290.304 | 79.592 | 6.633 | 46.034 | 622.671 | 85.553 | 157.833 | 1 |
| 2022 | 266.476 | 63.105 | 5.259 | 111.709 | 656.220 | 138.050 | 141.346 | 2 |
| 2021 | 249.436 | 87.700 | 7.308 | 112.630 | 684.139 | 127.338 | 165.941 | 3 |
| 2020 | 214.725 | 23.514 | 1.960 | 201.579 | 716.670 | 132.914 | 78.241 | 3 |
| 2019 | 301.121 | 121.962 | 10.164 | 292.339 | 762.091 | 180.368 | 54.727 | 2 |
| 2018 | 180.353 | 43.763 | 3.647 | 392.329 | 812.702 | 144.644 | -67.235 | 2 |
| 2017 | 131.232 | 5.092 | 424 | 390.955 | 867.942 | 80.104 | -110.998 | 5 |
Marja profit net
32.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
46.45%
Lichiditate curentă
6.54
Viteza rotație active
0.48
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
32.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
46.45%
Profit net per salariat
56.661 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 32.51% | 27.42% | 23.68% | 35.16% | 10.95% | 40.5% | 24.27% | 3.88% |
| Marjă profit brut | 35.51% | 28.42% | 24.68% | 36.16% | 11.95% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 46.45% | 50.43% | 44.65% | 52.85% | 30.05% | 100% | -65.09% | -4.59% |
| Profit net per salariat | 56.661 Lei | 79.592 Lei | 31.553 Lei | 29.233 Lei | 7.838 Lei | 60.981 Lei | 21.882 Lei | 1.018 Lei |
Viteza rotație active
0.48
Viteza rotație stocuri
944.72
Durata medie încasare creanțe
1.2 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.48 | 0.41 | 0.34 | 0.31 | 0.25 | 0.32 | 0.19 | 0.14 |
| Viteza rotație stocuri | 944.72 | 786.73 | 722.16 | 675.98 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1.2 zile | 0.74 zile | 16.55 zile | 7.96 zile | 12.68 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 174.302 Lei | 290.304 Lei | 133.238 Lei | 83.145 Lei | 71.575 Lei | 150.561 Lei | 90.177 Lei | 26.246 Lei |
Lichiditate curentă
6.54
Lichiditate imediată
6.52
Pondere active imobilizate
81.53%
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.54 | 1.86 | 1.24 | 1.13 | 0.66 | 0.62 | 0.37 | 0.2 |
| Lichiditate imediată | 6.52 | 1.85 | 1.23 | 1.13 | 0.66 | 0.62 | 0.37 | 0.2 |
| Pondere active imobilizate | 81.53% | 87.92% | 82.62% | 84.31% | 84.36% | 80.86% | 84.89% | 91.55% |
| Pondere active circulante | 18.47% | 12.08% | 17.38% | 15.69% | 15.64% | 19.14% | 15.11% | 8.45% |
©Firme.ro