Companie
Detalii identificare
Nume firmăGERARD BUSINESS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 48348175 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2023000966046
EUIDROONRC.J2023000966046
Data înființării19.06.2023 - 2 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaVioletelor nr. 7, Sat Mâgla | Comuna Negri, Bacău
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
75.856
Profit (Lei)
11.224
Număr angajați
1
Vechime
2 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 75.856 | 11.224 | 935 | 155.308 | 99.962 | 88.955 | 33.609 | 1 |
| 2024 | 184.181 | -3.957 | -330 | 26.084 | 0 | 48.469 | 22.385 | 1 |
| 2023 | 64.330 | 26.136 | 2.178 | 18.508 | 0 | 44.844 | 26.336 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
14.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
33.4%
Lichiditate curentă
0.57
Viteza rotație active
0.4
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
14.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
33.4%
Profit net per salariat
11.224 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 14.8% | -2.15% | 40.63% |
| Marjă profit brut | 15.75% | 0% | 41.61% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 33.4% | -17.68% | 99.24% |
| Profit net per salariat | 11.224 Lei | -3.957 Lei | 26.136 Lei |
Viteza rotație active
0.4
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
266.98 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.4 | 3.8 | 1.43 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 266.98 zile | 23.76 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 75.856 Lei | 184.181 Lei | 64.330 Lei |
Lichiditate curentă
0.57
Lichiditate imediată
0.57
Pondere active imobilizate
52.91%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.57 | 1.86 | 2.42 |
| Lichiditate imediată | 0.57 | 1.86 | 2.42 |
| Pondere active imobilizate | 52.91% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 47.09% | 100% | 100% |
©Firme.ro