Companie
Detalii identificare
Nume firmăSORCANI SRL
Cod unic de înregistrare RO 4846615 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ32/1853/1993
EUIDROONRC.J32/1853/1993
Data înființării03.11.1993 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaFabricii nr. 2, Şura Mică, Sibiu
Telefon
Social Media
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
127.472.160
Profit (Lei)
12.015.272
Număr angajați
219
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 127.472.160 | 12.015.272 | 1.001.273 | 110.618.552 | 130.957.357 | 26.578.744 | 48.151.037 | 219 |
| 2024 | 108.487.798 | 7.241.290 | 603.441 | 73.381.331 | 92.991.769 | 22.830.486 | 43.135.765 | 195 |
| 2023 | 88.426.776 | 4.908.389 | 409.032 | 58.816.910 | 85.289.744 | 17.796.216 | 44.894.475 | 183 |
| 2022 | 77.588.831 | 3.573.885 | 297.824 | 52.201.633 | 79.101.705 | 15.856.707 | 42.988.766 | 162 |
| 2021 | 55.356.225 | 2.869.119 | 239.093 | 41.263.133 | 73.706.706 | 13.570.641 | 46.026.845 | 139 |
| 2020 | 39.218.149 | 3.196.558 | 266.380 | 25.147.914 | 25.583.963 | 11.535.707 | 11.996.091 | 101 |
| 2019 | 37.420.936 | 1.133.664 | 94.472 | 22.151.697 | 22.526.692 | 8.713.813 | 9.115.313 | 98 |
| 2018 | 31.427.961 | 950.194 | 79.183 | 13.819.596 | 13.338.634 | 8.454.831 | 7.981.649 | 72 |
| 2017 | 27.744.407 | 1.643.539 | 136.962 | 13.955.125 | 11.265.278 | 9.714.650 | 7.031.455 | 58 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
9.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.95%
Lichiditate curentă
0.24
Viteza rotație active
0.81
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
9.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.95%
Profit net per salariat
54.864 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 9.43% | 6.67% | 5.55% | 4.61% | 5.18% | 8.15% | 3.03% | 3.02% | 5.92% |
| Marjă profit brut | 10.93% | 7.77% | 6.4% | 5.3% | 6.03% | 9.44% | 3.57% | 3.55% | 6.88% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 24.95% | 16.79% | 10.93% | 8.31% | 6.23% | 26.65% | 12.44% | 11.9% | 23.37% |
| Profit net per salariat | 54.864 Lei | 37.135 Lei | 26.822 Lei | 22.061 Lei | 20.641 Lei | 31.649 Lei | 11.568 Lei | 13.197 Lei | 28.337 Lei |
Viteza rotație active
0.81
Viteza rotație stocuri
400.93
Durata medie încasare creanțe
71.84 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.81 | 0.94 | 0.86 | 0.82 | 0.63 | 1.06 | 1.2 | 1.44 | 1.32 |
| Viteza rotație stocuri | 400.93 | 368.49 | 353.3 | 289.65 | 31524.05 | 0 | 0 | 702.5 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 71.84 zile | 70.38 zile | 68.65 zile | 66.25 zile | 71.35 zile | 80.77 zile | 83.08 zile | 85.53 zile | 112.37 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 582.065 Lei | 556.348 Lei | 483.206 Lei | 478.943 Lei | 398.246 Lei | 388.299 Lei | 381.846 Lei | 436.499 Lei | 478.352 Lei |
Lichiditate curentă
0.24
Lichiditate imediată
0.24
Pondere active imobilizate
83.13%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.24 | 0.31 | 0.3 | 0.3 | 0.33 | 0.46 | 0.39 | 0.61 | 0.7 |
| Lichiditate imediată | 0.24 | 0.31 | 0.3 | 0.3 | 0.33 | 0.46 | 0.39 | 0.61 | 0.7 |
| Pondere active imobilizate | 83.13% | 80.29% | 82.74% | 83.3% | 84.45% | 68.92% | 72.11% | 61.2% | 53.7% |
| Pondere active circulante | 16.87% | 19.71% | 17.26% | 16.7% | 15.55% | 31.08% | 27.89% | 38.8% | 46.3% |
©Firme.ro
Personal cheie
Sumar
28
Persoane
Xxxxxxxxx Xxxxx
Xxxxxxxxx Xxxxx
Manager General
Departament:
Management
Email:
Xxxxxxxxx*xxxxx*Xxxxxxx*xx
2 surse
Xxxxxx Xxxxx
Xxxxxx Xxxxx
Director Service
Departament:
Management
Email:
Xxxxxx*xxxxx*Xxxxxxx*xx
2 surse
