Companie
Detalii identificare
Nume firmăCALIN & SONS ENGINEERING S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 48577691 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/3310/2023
EUIDROONRC.J12/3310/2023
Data înființării02.08.2023 - 2 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
AdresaEugen Ionesco nr. 107A, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
442.941
Profit (Lei)
298.456
Număr angajați
2
Vechime
2 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 442.941 | 298.456 | 24.871 | 22.757 | 0 | 321.453 | 298.696 | 2 |
| 2024 | 567.295 | 419.605 | 34.967 | 16.245 | 0 | 436.090 | 419.845 | 2 |
| 2023 | 213.903 | 164.745 | 13.729 | 11.883 | 0 | 176.828 | 164.945 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
67.38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.92%
Lichiditate curentă
14.13
Viteza rotație active
1.38
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
67.38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.92%
Profit net per salariat
149.228 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 67.38% | 73.97% | 77.02% |
| Marjă profit brut | 69.02% | 75.98% | 78% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.92% | 99.94% | 99.88% |
| Profit net per salariat | 149.228 Lei | 209.803 Lei | 82.373 Lei |
Viteza rotație active
1.38
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
154.86 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.38 | 1.3 | 1.21 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 154.86 zile | 177.59 zile | 167.23 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 221.471 Lei | 283.648 Lei | 106.952 Lei |
Lichiditate curentă
14.13
Lichiditate imediată
14.13
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 14.13 | 26.84 | 14.88 |
| Lichiditate imediată | 14.13 | 26.84 | 14.88 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro