Companie
Detalii identificare
Nume firmăGREENCONTA S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 48593190 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ17/1195/2023
EUIDROONRC.J17/1195/2023
Data înființării04.08.2023 - 2 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaGrigore Ventura nr. 15, Galaţi, Galaţi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
180.807
Profit (Lei)
69.103
Număr angajați
1
Vechime
2 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 180.807 | 69.103 | 5.759 | 10.853 | 8.302 | 77.046 | 74.495 | 1 |
| 2024 | 335.096 | 228.408 | 19.034 | 93.643 | 4.032 | 322.196 | 233.392 | 1 |
| 2023 | 81.650 | 50.971 | 4.248 | 5.653 | 0 | 57.124 | 51.471 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
38.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
92.76%
Lichiditate curentă
7.1
Viteza rotație active
2.12
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
38.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
92.76%
Profit net per salariat
69.103 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 38.22% | 68.16% | 62.43% |
| Marjă profit brut | 39.11% | 69.79% | 63.41% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 92.76% | 97.86% | 99.03% |
| Profit net per salariat | 69.103 Lei | 228.408 Lei | 50.971 Lei |
Viteza rotație active
2.12
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
122.56 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.12 | 1.03 | 1.43 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 122.56 zile | 252.91 zile | 227.26 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 180.807 Lei | 335.096 Lei | 81.650 Lei |
Lichiditate curentă
7.1
Lichiditate imediată
7.1
Pondere active imobilizate
9.73%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7.1 | 3.44 | 10.11 |
| Lichiditate imediată | 7.1 | 3.44 | 10.11 |
| Pondere active imobilizate | 9.73% | 1.24% | 0% |
| Pondere active circulante | 90.27% | 98.76% | 100% |
©Firme.ro