Companie
Detalii identificare
Nume firmăDRIVE SPORT S.R.L.
Cod unic de înregistrare49080428 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/21098/2023
EUIDROONRC.J40/21098/2023
Data înființării08.11.2023 - 2 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4939
Această clasă include:
-alte transporturi terestre de călători: -servicii de transport cu autobuze de mare distanţă, pe bază de grafic -curse charter, excursii şi alte servicii ocazionale de transport cu autocare -transporturi de pasageri la aeroport cu trenuri navetă -operarea telefericelor, funicularelor, a tele-ski-urilor şi telecabinelor, dacă nu fac parte din sisteme de tranzit urbane sau suburbane
Această clasă include de asemenea:
-activitatea de transport cu autobuze şcolare precum şi autobuze pentru transportul angajaţilor -transportul de pasageri cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul cu ambulanţa,
8690
-alte transporturi terestre de călători: -servicii de transport cu autobuze de mare distanţă, pe bază de grafic -curse charter, excursii şi alte servicii ocazionale de transport cu autocare -transporturi de pasageri la aeroport cu trenuri navetă -operarea telefericelor, funicularelor, a tele-ski-urilor şi telecabinelor, dacă nu fac parte din sisteme de tranzit urbane sau suburbane
Această clasă include de asemenea:
-activitatea de transport cu autobuze şcolare precum şi autobuze pentru transportul angajaţilor -transportul de pasageri cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul cu ambulanţa,
8690
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateAlte transporturi terestre de calatori n.c.a
Informații de contact
AdresaRâmnicu Vâlcea nr. 26, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
219.165
Profit (Lei)
41.332
Număr angajați
1
Vechime
2 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 219.165 | 41.332 | 3.444 | 7.631 | 2.564 | 152.446 | 147.379 | 1 |
| 2024 | 265.007 | 134.096 | 11.175 | 2.167 | 0 | 132.215 | 130.048 | 1 |
| 2023 | 0 | 0 | 0 | 6.867 | 0 | 2.819 | -4.048 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
18.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
28.04%
Lichiditate curentă
19.98
Viteza rotație active
1.41
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
18.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
28.04%
Profit net per salariat
41.332 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 18.86% | 50.6% | 0% |
| Marjă profit brut | 19.7% | 51.58% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 28.04% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 41.332 Lei | 134.096 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.41
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
6.49 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.41 | 2 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 6.49 zile | 2 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 219.165 Lei | 265.007 Lei | 0 Lei |
Lichiditate curentă
19.98
Lichiditate imediată
19.98
Pondere active imobilizate
1.65%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 19.98 | 61.01 | 0.41 |
| Lichiditate imediată | 19.98 | 61.01 | 0.41 |
| Pondere active imobilizate | 1.65% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 98.35% | 100% | 100% |
©Firme.ro