Companie
Detalii identificare
Nume firmăSMV DAVID CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 49166333 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2023001774268
EUIDROONRC.J2023001774268
Data înființării22.11.2023 - 2 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4312
Această clasă include:
-curăţarea amplasamentelor -lucrări de mutare a pământului: excavaţii, umplere, nivelarea şi împrejmuirea amplasamentelor, săparea şanţurilor, eliminarea pietrelor, dinamitări etc. -pregătirea şantierelor pentru exploatări miniere: -îndepărtarea surplusului de pământ şi alte lucrări de dezvoltare şi pregătire a şantierelor miniere, cu excepţia amplasamentelor în al căror subsol se află zăcăminte de petrol şi de gaze naturale
Această clasă include de asemenea:
-executarea drenurilor (scurgerilor) pentru amplasamentul clădirilor -executarea canalelor de scurgere pentru terenuri agricole şi forestiere Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -decontaminarea solului,
3900 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399
-curăţarea amplasamentelor -lucrări de mutare a pământului: excavaţii, umplere, nivelarea şi împrejmuirea amplasamentelor, săparea şanţurilor, eliminarea pietrelor, dinamitări etc. -pregătirea şantierelor pentru exploatări miniere: -îndepărtarea surplusului de pământ şi alte lucrări de dezvoltare şi pregătire a şantierelor miniere, cu excepţia amplasamentelor în al căror subsol se află zăcăminte de petrol şi de gaze naturale
Această clasă include de asemenea:
-executarea drenurilor (scurgerilor) pentru amplasamentul clădirilor -executarea canalelor de scurgere pentru terenuri agricole şi forestiere Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -decontaminarea solului,
3900 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de pregatire a terenului
Informații de contact
AdresaBichiş nr. 30, Bichiş, Mureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
175.760
Profit (Lei)
102.997
Număr angajați
0
Vechime
2 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 175.760 | 102.997 | 8.583 | 33.652 | 257.342 | 139.675 | 109.165 | 0 |
| 2024 | 23.000 | 7.146 | 596 | 32.139 | 311.520 | 36.307 | 7.311 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
58.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
94.35%
Lichiditate curentă
4.15
Viteza rotație active
0.44
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
58.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
94.35%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Marjă profit net | 58.6% | 31.07% |
| Marjă profit brut | 69.76% | 31.07% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 94.35% | 97.74% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.44
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
48.25 zile
| Indicator | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.44 | 0.07 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 48.25 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
4.15
Lichiditate imediată
4.15
Pondere active imobilizate
64.82%
| Indicator | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.15 | 1.13 |
| Lichiditate imediată | 4.15 | 1.13 |
| Pondere active imobilizate | 64.82% | 89.56% |
| Pondere active circulante | 35.18% | 10.44% |
©Firme.ro