Companie
Detalii identificare
Nume firmăCOMINEX PRODUCŢIE S.A.
Cod unic de înregistrare RO 49350025 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2023005671123
EUIDROONRC.J2023005671123
Data înființării29.12.2023 - 2 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2399
Această clasă include:
-fabricarea materialelor de fricţiune şi a pieselor cu baza din substanţă minerală sau celuloză -fabricarea de materiale minerale izolatoare: -vată minerală, azbest şi alte produse similare; vermiculită exfoliată; argile expandate şi izolanţi termici, izolanţi fonici sau absorbanţi fonici -fabricarea de articole din diverse substanţe minerale: -mică prelucrată şi articole din mică, din turbă, din grafit (altele decât cele electrice), etc. -fabricarea articolelor din bitum, sau din materiale similare, de exemplu adezivi pe bază de bitum, smoală de cărbune, etc. -fabricarea fibrelor şi produselor din carbon şi grafit (exceptând electrozii şi aplicaţiile electrice) -fabricarea corindonului artificial Această clasă exclude: -fabricarea vatei de sticlă şi a produselor neţesute din aceasta,
2314 -fabricarea electrozilor din grafit,
2790
-fabricarea materialelor de fricţiune şi a pieselor cu baza din substanţă minerală sau celuloză -fabricarea de materiale minerale izolatoare: -vată minerală, azbest şi alte produse similare; vermiculită exfoliată; argile expandate şi izolanţi termici, izolanţi fonici sau absorbanţi fonici -fabricarea de articole din diverse substanţe minerale: -mică prelucrată şi articole din mică, din turbă, din grafit (altele decât cele electrice), etc. -fabricarea articolelor din bitum, sau din materiale similare, de exemplu adezivi pe bază de bitum, smoală de cărbune, etc. -fabricarea fibrelor şi produselor din carbon şi grafit (exceptând electrozii şi aplicaţiile electrice) -fabricarea corindonului artificial Această clasă exclude: -fabricarea vatei de sticlă şi a produselor neţesute din aceasta,
2314 -fabricarea electrozilor din grafit,
2790
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea altor produse din minerale nemetalice
Obiect activitateFabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
Informații de contact
AdresaPrincipală nr. 280, Căpusu Mare, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
2.842.894
Profit (Lei)
9.702.179
Număr angajați
22
Vechime
2 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.842.894 | 9.702.179 | 808.515 | 2.349.917 | 5.077.268 | 14.166.735 | 16.894.086 | 22 |
| 2024 | 3.687.568 | 76.851 | 6.404 | 298.217 | 6.172.864 | 1.389.704 | 7.264.351 | 29 |
| 2023 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.129.776 | 57.724 | 7.187.500 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
341.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
57.43%
Lichiditate curentă
6.03
Viteza rotație active
0.15
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
341.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
57.43%
Profit net per salariat
441.008 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 341.28% | 2.08% | 0% |
| Marjă profit brut | 401.72% | 2.39% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 57.43% | 1.06% | 0% |
| Profit net per salariat | 441.008 Lei | 2.650 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.15
Viteza rotație stocuri
323.79
Durata medie încasare creanțe
182.55 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.15 | 0.49 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 323.79 | 49.28 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 182.55 zile | 128.23 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 129.222 Lei | 127.158 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
6.03
Lichiditate imediată
6.02
Pondere active imobilizate
26.38%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.03 | 4.66 | 0 |
| Lichiditate imediată | 6.02 | 4.41 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 26.38% | 81.62% | 99.2% |
| Pondere active circulante | 73.62% | 18.38% | 0.8% |
©Firme.ro