Companie
Detalii identificare
Nume firmăSAROM SRL
Cod unic de înregistrare4936505 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/3922/1993
EUIDROONRC.J35/3922/1993
Data înființării30.11.1993 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6832
Această clasă exclude: -activităţi juridice,
6910 -servicii suport combinate (combinaţii de servicii cum ar fi curătenie generală interioara, întreţinerea şi execuţia de reparaţii minore, evacuarea gunoaielor, pază şi siguranţă),
8110 -administrarea de facilităţi, cum ar fi baze militare, închisori sau alte amenajări (cu excepţia administrării reţelelor de calculatoare),
8110
6910 -servicii suport combinate (combinaţii de servicii cum ar fi curătenie generală interioara, întreţinerea şi execuţia de reparaţii minore, evacuarea gunoaielor, pază şi siguranţă),
8110 -administrarea de facilităţi, cum ar fi baze militare, închisori sau alte amenajări (cu excepţia administrării reţelelor de calculatoare),
8110
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateAdministrarea imobilelor pe baza de comision sau contract
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
122.764
Profit (Lei)
74.142
Număr angajați
1
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 122.764 | 74.142 | 6.179 | 393 | 0 | 74.823 | 74.430 | 1 |
| 2023 | 125.990 | 30.282 | 2.524 | 5.721 | 0 | 42.009 | 36.288 | 1 |
| 2022 | 132.466 | 56.119 | 4.677 | 4.530 | 0 | 62.166 | 57.636 | 1 |
| 2021 | 123.969 | 51.243 | 4.270 | 5.086 | 11.278 | 45.325 | 51.517 | 2 |
| 2020 | 116.322 | 54.209 | 4.517 | 30.982 | 22.556 | 66.700 | 58.274 | 2 |
| 2019 | 127.783 | 44.778 | 3.732 | 3.850 | 33.834 | 64.081 | 94.065 | 3 |
| 2018 | 112.072 | 37.316 | 3.110 | 10.022 | 45.111 | 14.198 | 49.287 | 2 |
| 2017 | 136.906 | 60.864 | 5.072 | 5.754 | 0 | 67.725 | 61.971 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
60.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.61%
Lichiditate curentă
190.39
Viteza rotație active
1.64
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
60.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.61%
Profit net per salariat
74.142 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 60.39% | 24.04% | 42.36% | 41.34% | 46.6% | 35.04% | 33.3% | 44.46% |
| Marjă profit brut | 61.53% | 24.94% | 43.25% | 42.34% | 48.09% | 36.04% | 34.3% | 45.5% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.61% | 83.45% | 97.37% | 99.47% | 93.02% | 47.6% | 75.71% | 98.21% |
| Profit net per salariat | 74.142 Lei | 30.282 Lei | 56.119 Lei | 25.622 Lei | 27.105 Lei | 14.926 Lei | 18.658 Lei | 30.432 Lei |
Viteza rotație active
1.64
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
178.39 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.64 | 3 | 2.13 | 2.19 | 1.3 | 1.31 | 1.89 | 2.02 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 117.97 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 178.39 zile | 29.9 zile | 28.04 zile | 1.96 zile | 1.58 zile | 1.44 zile | 2.03 zile | 7 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 122.764 Lei | 125.990 Lei | 132.466 Lei | 61.985 Lei | 58.161 Lei | 42.594 Lei | 56.036 Lei | 68.453 Lei |
Lichiditate curentă
190.39
Lichiditate imediată
190.39
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 190.39 | 7.34 | 13.72 | 8.91 | 2.15 | 16.64 | 1.42 | 11.77 |
| Lichiditate imediată | 190.39 | 7.34 | 13.72 | 8.91 | 2.15 | 16.64 | 1.32 | 11.77 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 19.92% | 25.27% | 34.55% | 76.06% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 80.08% | 74.73% | 65.45% | 23.94% | 100% |
©Firme.ro