Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGAT PRODEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 4945686 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1993001844205
EUIDROONRC.J1993001844205
Data înființării02.12.1993 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
3311
Această clasă include repararea şi întreţinerea articolelor fabricate din metal din diviziunea 25. Această clasă include:
-repararea cisternelor, rezervoarelor şi containerelor -repararea şi întreţinerea ţevilor şi conductelor -repararea prin sudură mobilă -repararea tamburilor din oţel -repararea şi întreţinerea generatoarelor de aburi şi a altor generatoare de vapori -repararea şi întreţinerea echipamentelor auxiliare pentru utilizarea generatoarelor de abur: -condensatoare, economizoare, supraîncălzitoare, colectori şi acumulatori de aburi -repararea şi întreţinerea reactoarelor nucleare, cu excepţia separatoarelor de izotopi -reparare şi întreţinerea pieselor pentru cazanele de abur (navale şi pentru electricitate) -repararea prin efectuarea de lucrări de tinichigerie a cazanelor pentru încălzire centrală şi a radiatoarelor -repararea şi întreţinerea armelor de foc de luptă şi instructie (inclusiv repararea armamentului pentru tir sportiv sau recreaţional) -repararea şi întreţinerea cărucioarelor pentru cumpărături Această clasă exclude: -repararea sistemelor de încălzire centrală etc.,
4322 -servicii de lăcătuşerie,
8020
-repararea cisternelor, rezervoarelor şi containerelor -repararea şi întreţinerea ţevilor şi conductelor -repararea prin sudură mobilă -repararea tamburilor din oţel -repararea şi întreţinerea generatoarelor de aburi şi a altor generatoare de vapori -repararea şi întreţinerea echipamentelor auxiliare pentru utilizarea generatoarelor de abur: -condensatoare, economizoare, supraîncălzitoare, colectori şi acumulatori de aburi -repararea şi întreţinerea reactoarelor nucleare, cu excepţia separatoarelor de izotopi -reparare şi întreţinerea pieselor pentru cazanele de abur (navale şi pentru electricitate) -repararea prin efectuarea de lucrări de tinichigerie a cazanelor pentru încălzire centrală şi a radiatoarelor -repararea şi întreţinerea armelor de foc de luptă şi instructie (inclusiv repararea armamentului pentru tir sportiv sau recreaţional) -repararea şi întreţinerea cărucioarelor pentru cumpărături Această clasă exclude: -repararea sistemelor de încălzire centrală etc.,
4322 -servicii de lăcătuşerie,
8020
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorRepararea, intretinerea si instalarea masinilor si echipamentelor
Obiect activitateRepararea articolelor fabricate din metal
Informații de contact
Adresa1 Decembrie 1918 nr. 10, Hunedoara, Hunedoara
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
3.163.201
Profit (Lei)
2.231
Număr angajați
17
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.163.201 | 2.231 | 186 | 2.372.678 | 1.978.147 | 2.371.891 | 1.983.879 | 17 |
| 2024 | 2.321.007 | 1.052 | 88 | 2.037.353 | 2.143.225 | 1.871.235 | 1.981.648 | 13 |
| 2023 | 3.369.065 | 428.003 | 35.667 | 2.134.306 | 2.433.996 | 1.655.931 | 1.981.439 | 19 |
| 2022 | 1.947.636 | -427.474 | -35.623 | 2.000.850 | 3.187.625 | 823.033 | 2.017.977 | 25 |
| 2021 | 2.270.586 | 5.755 | 480 | 1.639.474 | 3.108.955 | 967.955 | 2.445.451 | 27 |
| 2020 | 2.118.493 | 12.862 | 1.072 | 1.425.769 | 2.611.295 | 1.249.989 | 2.439.696 | 30 |
| 2019 | 3.266.399 | 124.966 | 10.414 | 1.522.618 | 2.554.444 | 1.390.014 | 2.426.833 | 21 |
| 2018 | 3.062.514 | 96.892 | 8.074 | 2.220.885 | 3.174.387 | 1.344.113 | 2.301.967 | 19 |
| 2017 | 2.622.620 | 11.927 | 994 | 2.125.578 | 3.408.813 | 878.732 | 2.165.538 | 27 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.11%
Lichiditate curentă
1
Viteza rotație active
0.73
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.11%
Profit net per salariat
131 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.07% | 0.05% | 12.7% | -21.95% | 0.25% | 0.61% | 3.83% | 3.16% | 0.45% |
| Marjă profit brut | 0.17% | 0.8% | 12.78% | 0% | 0.45% | 0.78% | 4.87% | 3.54% | 0.45% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.11% | 0.05% | 21.6% | -21.18% | 0.24% | 0.53% | 5.15% | 4.21% | 0.55% |
| Profit net per salariat | 131 Lei | 81 Lei | 22.526 Lei | -17.099 Lei | 213 Lei | 429 Lei | 5.951 Lei | 5.100 Lei | 442 Lei |
Viteza rotație active
0.73
Viteza rotație stocuri
1.83
Durata medie încasare creanțe
67.26 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.73 | 0.58 | 0.82 | 0.49 | 0.56 | 0.55 | 0.83 | 0.68 | 0.61 |
| Viteza rotație stocuri | 1.83 | 1.78 | 3.45 | 3.42 | 4.07 | 2.97 | 8.37 | 26.94 | 7.89 |
| Durata medie încasare creanțe | 67.26 zile | 66.33 zile | 53.11 zile | 43.47 zile | 65.15 zile | 82.35 zile | 111.15 zile | 134.17 zile | 70.35 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 186.071 Lei | 178.539 Lei | 177.319 Lei | 77.905 Lei | 84.096 Lei | 70.616 Lei | 155.543 Lei | 161.185 Lei | 97.134 Lei |
Lichiditate curentă
1
Lichiditate imediată
0.27
Pondere active imobilizate
45.47%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1 | 0.92 | 0.78 | 0.41 | 0.59 | 0.88 | 0.91 | 0.61 | 0.41 |
| Lichiditate imediată | 0.27 | 0.28 | 0.32 | 0.13 | 0.25 | 0.38 | 0.66 | 0.55 | 0.26 |
| Pondere active imobilizate | 45.47% | 53.39% | 59.51% | 79.48% | 76.26% | 67.63% | 64.76% | 70.25% | 79.51% |
| Pondere active circulante | 54.53% | 46.61% | 40.49% | 20.52% | 23.74% | 32.37% | 35.24% | 29.75% | 20.49% |
©Firme.ro