Companie
Detalii identificare
Nume firmăFILOS CONTA SIB S.R.L.
Cod unic de înregistrare49576619 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2024000289326
EUIDROONRC.J2024000289326
Data înființării12.02.2024 - 2 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaDr. Corneliu Diaconovici nr. 27, Sibiu, Sibiu
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
227.791
Profit (Lei)
106.048
Număr angajați
1
Vechime
2 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 227.791 | 106.048 | 8.837 | 40.821 | 8.817 | 135.410 | 107.248 | 1 |
| 2024 | 180.699 | 130.551 | 10.879 | 6.973 | 0 | 132.765 | 131.551 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
46.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.88%
Lichiditate curentă
3.32
Viteza rotație active
1.58
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
46.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.88%
Profit net per salariat
106.048 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Marjă profit net | 46.55% | 72.25% |
| Marjă profit brut | 47.49% | 73.23% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 98.88% | 99.24% |
| Profit net per salariat | 106.048 Lei | 130.551 Lei |
Viteza rotație active
1.58
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
161.08 zile
| Indicator | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.58 | 1.36 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 161.08 zile | 88.92 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 227.791 Lei | 180.699 Lei |
Lichiditate curentă
3.32
Lichiditate imediată
3.32
Pondere active imobilizate
6.11%
| Indicator | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.32 | 19.04 |
| Lichiditate imediată | 3.32 | 19.04 |
| Pondere active imobilizate | 6.11% | 0% |
| Pondere active circulante | 93.89% | 100% |
©Firme.ro