Companie
Detalii identificare
Nume firmăDELFIN CO SRL
Cod unic de înregistrare RO 4961509 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1993000855307
EUIDROONRC.J1993000855307
Data înființării08.12.1993 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
9329
Această clasă include activităţi recreative şi distractive (cu excepţia bâlciurilor şi a parcurilor de distracţii) neclasificate în altă parte: -activităţi ale parcurilor recreative (fără cazare) -exploatarea facilităţilor de transport recreativ, de exemplu porturi turistice -exploatarea pârtiilor de schi -închirierea echipamentului de agrement , ca parte integrantă a facilităţilor recreative -târguri şi expoziţii de natură recreativă -activităţi ale plajelor, inclusiv închirierea de cabine de baie, vestiare, scaune etc. -funcţionarea ringurilor de dans Această clasă include de asemenea activităţile producătorilor sau organizatorilor de evenimente recreative sau distractive în direct, altele decât cele artistice sau sportive, cu sau fără facilităţi. Aceată clasă exclude: - funcţionarea telefericelor, funicularelor, schi-lifturilor,
4939 -croaziere de pescuit,
5010, 5030 -asigurarea spaţiului şi a facilităţilor pentru scurte sejururi ale vizitatorilor în parcuri, păduri recreative şi pe terenuri de camping,
5530 -parcuri de caravane, tabere recreative, tabere de vânătoare şi pescuit, campinguri,
5530 -activităţi de servire a băuturilor în discoteci,
5630 -activităţi ale trupelor de teatru şi de circ,
9001
4939 -croaziere de pescuit,
5010, 5030 -asigurarea spaţiului şi a facilităţilor pentru scurte sejururi ale vizitatorilor în parcuri, păduri recreative şi pe terenuri de camping,
5530 -parcuri de caravane, tabere recreative, tabere de vânătoare şi pescuit, campinguri,
5530 -activităţi de servire a băuturilor în discoteci,
5630 -activităţi ale trupelor de teatru şi de circ,
9001
Industrie
Activităţi de spectacole, culturale şi recreative
SectorActivitati spotive, recreative si distractive
Obiect activitateAlte activitati recreative si distractive n.c.a.
Informații de contact
AdresaAcâş, Satu Mare
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
10.818.754
Profit (Lei)
896.318
Număr angajați
45
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10.818.754 | 896.318 | 74.693 | 451.987 | 7.234.549 | 5.771.517 | 11.067.367 | 45 |
| 2024 | 11.491.204 | 1.631.598 | 135.967 | 2.627.132 | 7.641.114 | 6.815.290 | 10.171.049 | 45 |
| 2023 | 11.743.757 | 2.410.374 | 200.865 | 1.710.145 | 7.596.889 | 3.826.613 | 8.634.474 | 47 |
| 2022 | 10.581.276 | 2.195.068 | 182.922 | 596.471 | 6.143.135 | 2.353.963 | 7.213.230 | 46 |
| 2021 | 8.834.747 | 2.976.450 | 248.038 | 800.150 | 5.727.787 | 2.372.294 | 6.561.816 | 43 |
| 2020 | 6.168.718 | 1.565.604 | 130.467 | 781.735 | 5.649.281 | 2.089.259 | 6.132.733 | 40 |
| 2019 | 7.279.441 | 2.466.430 | 205.536 | 346.049 | 5.309.138 | 1.290.250 | 5.389.164 | 41 |
| 2018 | 5.565.387 | 1.619.231 | 134.936 | 432.033 | 4.720.277 | 957.418 | 4.338.354 | 39 |
| 2017 | 4.258.500 | 1.119.983 | 93.332 | 1.629.546 | 4.143.020 | 204.728 | 2.719.123 | 36 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.1%
Lichiditate curentă
12.77
Viteza rotație active
0.83
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.1%
Profit net per salariat
19.918 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.28% | 14.2% | 20.52% | 20.74% | 33.69% | 25.38% | 33.88% | 29.09% | 26.3% |
| Marjă profit brut | 9.49% | 16.42% | 21.8% | 22% | 34.79% | 26.82% | 35.76% | 30.09% | 28.15% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 8.1% | 16.04% | 27.92% | 30.43% | 45.36% | 25.53% | 45.77% | 37.32% | 41.19% |
| Profit net per salariat | 19.918 Lei | 36.258 Lei | 51.285 Lei | 47.719 Lei | 69.220 Lei | 39.140 Lei | 60.157 Lei | 41.519 Lei | 31.111 Lei |
Viteza rotație active
0.83
Viteza rotație stocuri
22.9
Durata medie încasare creanțe
6.11 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.83 | 0.79 | 1.03 | 1.25 | 1.09 | 0.8 | 1.1 | 0.98 | 0.98 |
| Viteza rotație stocuri | 22.9 | 33.71 | 21.21 | 20.06 | 18.52 | 13.97 | 39.94 | 40.87 | 38.47 |
| Durata medie încasare creanțe | 6.11 zile | 4.09 zile | 1.76 zile | 1.61 zile | 1.17 zile | 7.64 zile | 15.98 zile | 40.14 zile | 6.6 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 240.417 Lei | 255.360 Lei | 249.867 Lei | 230.028 Lei | 205.459 Lei | 154.218 Lei | 177.547 Lei | 142.702 Lei | 118.292 Lei |
Lichiditate curentă
12.77
Lichiditate imediată
11.72
Pondere active imobilizate
55.62%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 12.77 | 2.59 | 2.24 | 3.95 | 2.96 | 2.67 | 3.73 | 2.22 | 0.13 |
| Lichiditate imediată | 11.72 | 2.46 | 1.91 | 3.06 | 2.37 | 2.11 | 3.2 | 1.9 | 0.06 |
| Pondere active imobilizate | 55.62% | 52.86% | 66.5% | 72.3% | 70.71% | 73% | 80.45% | 83.14% | 95.29% |
| Pondere active circulante | 44.38% | 47.14% | 33.5% | 27.7% | 29.29% | 27% | 19.55% | 16.86% | 4.71% |
©Firme.ro
