Companie
Detalii identificare
Nume firmăREMAN DENTA SRL
Cod unic de înregistrare4968345 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ05/3484/1993
EUIDROONRC.J05/3484/1993
Data înființării10.12.1993 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8623
Această clasă include:
-activităţi de asistenţă stomatologică de natură generală sau specializată, de exemplu stomatologie, endodontică şi pediatrică; patologie orală -activităţi ortodontice
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de chirurgie stomatologică Această clasă exclude: -fabricarea de dinţi artificiali, proteze şi dispozitive protetice executate de laboratoarele dentare,
3250 -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale personalului paramedical stomatologic cum ar fi paramedicii de igienă dentară,
8690
-activităţi de asistenţă stomatologică de natură generală sau specializată, de exemplu stomatologie, endodontică şi pediatrică; patologie orală -activităţi ortodontice
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de chirurgie stomatologică Această clasă exclude: -fabricarea de dinţi artificiali, proteze şi dispozitive protetice executate de laboratoarele dentare,
3250 -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale personalului paramedical stomatologic cum ar fi paramedicii de igienă dentară,
8690
Industrie
Sănătate şi asistenţă socială
SectorActivitati referitoare la sanatatea umana
Obiect activitateActivitati de asistenta stomatologica
Informații de contact
Adresastr. Traian nr. 11, Oradea, Bihor
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
177.171
Profit (Lei)
11.521
Număr angajați
3
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 177.171 | 11.521 | 960 | 85.300 | 13.901 | 87.050 | 15.651 | 3 |
| 2023 | 166.547 | 20.899 | 1.742 | 93.298 | 17.084 | 80.344 | 4.130 | 3 |
| 2022 | 128.533 | 23.395 | 1.950 | 87.075 | 24.227 | 46.080 | -16.768 | 2 |
| 2021 | 99.727 | 17.792 | 1.483 | 114.504 | 31.370 | 42.970 | -40.164 | 2 |
| 2020 | 96.693 | 21.988 | 1.832 | 133.627 | 38.513 | 37.158 | -57.956 | 2 |
| 2019 | 97.590 | 0 | 0 | 143.746 | 45.655 | 18.147 | -79.944 | 3 |
| 2018 | 81.481 | 0 | 0 | 140.095 | 53.042 | 23.189 | -63.864 | 3 |
| 2017 | 70.892 | 0 | 0 | 121.895 | 61.162 | 15.954 | -44.779 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
73.61%
Lichiditate curentă
1.02
Viteza rotație active
1.76
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
73.61%
Profit net per salariat
3.840 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.5% | 12.55% | 18.2% | 17.84% | 22.74% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 9.44% | 13.53% | 19.2% | 18.84% | 23.66% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 73.61% | 100% | -139.52% | -44.3% | -37.94% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 3.840 Lei | 6.966 Lei | 11.698 Lei | 8.896 Lei | 10.994 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.76
Viteza rotație stocuri
36.9
Durata medie încasare creanțe
0.41 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.76 | 1.71 | 1.83 | 1.34 | 1.28 | 1.53 | 1.07 | 0.92 |
| Viteza rotație stocuri | 36.9 | 19.69 | 13.92 | 17.22 | 23.24 | 12.9 | 11.81 | 17.29 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.41 zile | 27.19 zile | 24.33 zile | 18.93 zile | 17.1 zile | 11.91 zile | 19.93 zile | 18.2 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 59.057 Lei | 55.516 Lei | 64.267 Lei | 49.864 Lei | 48.347 Lei | 32.530 Lei | 27.160 Lei | 23.631 Lei |
Lichiditate curentă
1.02
Lichiditate imediată
0.96
Pondere active imobilizate
13.77%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.02 | 0.86 | 0.53 | 0.38 | 0.28 | 0.13 | 0.17 | 0.13 |
| Lichiditate imediată | 0.96 | 0.77 | 0.42 | 0.32 | 0.25 | 0.07 | 0.12 | 0.1 |
| Pondere active imobilizate | 13.77% | 17.54% | 34.46% | 42.2% | 50.9% | 71.56% | 69.58% | 79.31% |
| Pondere active circulante | 86.23% | 82.46% | 65.54% | 57.8% | 49.1% | 28.44% | 30.42% | 20.69% |
©Firme.ro