Companie
Detalii identificare
Nume firmăPROVEST EDIL CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 49714860 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ20/366/2024
EUIDROONRC.J20/366/2024
Data înființării06.03.2024 - 2 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaDecebal nr. 21, Deva, Hunedoara
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
2.421.523
Profit (Lei)
1.641.876
Număr angajați
4
Vechime
2 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.421.523 | 1.641.876 | 136.823 | 650.534 | 422.625 | 1.870.109 | 1.642.200 | 4 |
| 2024 | 108.360 | 15.924 | 1.327 | 101.967 | 71.989 | 46.102 | 16.124 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
67.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.98%
Lichiditate curentă
2.87
Viteza rotație active
1.06
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
67.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.98%
Profit net per salariat
410.469 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Marjă profit net | 67.8% | 14.7% |
| Marjă profit brut | 76.97% | 15.68% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.98% | 98.76% |
| Profit net per salariat | 410.469 Lei | 15.924 Lei |
Viteza rotație active
1.06
Viteza rotație stocuri
3321.71
Durata medie încasare creanțe
2.42 zile
| Indicator | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.06 | 0.92 |
| Viteza rotație stocuri | 3321.71 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.42 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 605.381 Lei | 108.360 Lei |
Lichiditate curentă
2.87
Lichiditate imediată
2.87
Pondere active imobilizate
18.43%
| Indicator | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.87 | 0.45 |
| Lichiditate imediată | 2.87 | 0.45 |
| Pondere active imobilizate | 18.43% | 60.96% |
| Pondere active circulante | 81.57% | 39.04% |
©Firme.ro