Companie
Detalii identificare
Nume firmăSTAS MARIN S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 49858997 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ33/648/2024
EUIDROONRC.J33/648/2024
Data înființării29.03.2024 - 2 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaGrăniceşti, Suceava
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
178.016
Profit (Lei)
76.490
Număr angajați
1
Vechime
2 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 178.016 | 76.490 | 6.374 | 4.707 | 0 | 81.638 | 76.931 | 1 |
| 2024 | 92.223 | 32.241 | 2.687 | 4.969 | 32 | 37.378 | 32.441 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
42.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.43%
Lichiditate curentă
17.34
Viteza rotație active
2.18
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
42.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.43%
Profit net per salariat
76.490 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Marjă profit net | 42.97% | 34.96% |
| Marjă profit brut | 43.82% | 35.94% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.43% | 99.38% |
| Profit net per salariat | 76.490 Lei | 32.241 Lei |
Viteza rotație active
2.18
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
126.88 zile
| Indicator | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.18 | 2.47 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 126.88 zile | 105.17 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 178.016 Lei | 92.223 Lei |
Lichiditate curentă
17.34
Lichiditate imediată
17.34
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 17.34 | 7.52 |
| Lichiditate imediată | 17.34 | 7.52 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0.09% |
| Pondere active circulante | 100% | 99.91% |
©Firme.ro