Companie
Detalii identificare
Nume firmăMOBIPLUS SRL
Cod unic de înregistrare RO 5020939 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1993001971330
EUIDROONRC.J1993001971330
Data înființării24.12.1993 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaFăgăraşului nr. 115, Sat Sfântu Ilie | Comuna Şcheia, Suceava
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
326.249
Profit (Lei)
-57.982
Număr angajați
1
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 326.249 | -57.982 | -4.832 | 783.087 | 41.676 | 27.466 | -713.945 | 1 |
| 2024 | 21.815 | -41.210 | -3.434 | 750.765 | 71.238 | 23.564 | -655.963 | 1 |
| 2023 | 96.432 | 0 | 0 | 731.322 | 108.406 | 8.163 | -614.753 | 1 |
| 2022 | 31.723 | 0 | 0 | 765.605 | 174.906 | 79.904 | -510.795 | 1 |
| 2021 | 40.761 | 0 | 0 | 703.656 | 243.286 | 9.500 | -450.870 | 1 |
| 2020 | 23.504 | 0 | 0 | 498.062 | 91.756 | 4.892 | -401.414 | 1 |
| 2019 | 58.704 | 0 | 0 | 487.411 | 122.968 | 4.596 | -359.847 | 2 |
| 2018 | 92.300 | 6.647 | 554 | 492.787 | 154.179 | 13.116 | -325.492 | 2 |
| 2017 | 105.464 | 0 | 0 | 426.816 | 65.368 | 29.309 | -332.139 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-17.77%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.12%
Lichiditate curentă
0.04
Viteza rotație active
4.72
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-17.77%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.12%
Profit net per salariat
-57.982 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -17.77% | -188.91% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 7.2% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 8.12% | 6.28% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | -2.04% | 0% |
| Profit net per salariat | -57.982 Lei | -41.210 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 3.324 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
4.72
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
27.23 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 4.72 | 0.23 | 0.83 | 0.12 | 0.16 | 0.24 | 0.46 | 0.55 | 1.11 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 27.23 zile | 12.82 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 326.249 Lei | 21.815 Lei | 96.432 Lei | 31.723 Lei | 40.761 Lei | 23.504 Lei | 29.352 Lei | 46.150 Lei | 52.732 Lei |
Lichiditate curentă
0.04
Lichiditate imediată
0.04
Pondere active imobilizate
60.28%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.04 | 0.03 | 0.01 | 0.1 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.03 | 0.07 |
| Lichiditate imediată | 0.04 | 0.03 | 0.01 | 0.1 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.03 | 0.07 |
| Pondere active imobilizate | 60.28% | 75.14% | 93% | 68.64% | 96.24% | 94.94% | 96.4% | 92.16% | 69.04% |
| Pondere active circulante | 39.72% | 24.86% | 7% | 31.36% | 3.76% | 5.06% | 3.6% | 7.84% | 30.96% |
©Firme.ro