Companie
Detalii identificare
Nume firmăMYWAS COM IMPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 5082893 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/112/1993
EUIDROONRC.J40/112/1993
Data înființării13.01.1994 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4781
Această clasă exclude: -comerţul cu amănuntul al alimentelor preparate pentru consumul pe loc (tonete alimentare mobile) ,
5610
5610
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al produselor alimentare, bauturilor si produselor din tutun efectuat prin standuri, chioscuri si piete
Informații de contact
Adresastr. Soimus nr. 88, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
24.000
Profit (Lei)
16.115
Număr angajați
1
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 24.000 | 16.115 | 1.343 | 914 | 38.704 | 28.280 | 66.070 | 1 |
| 2023 | 18.000 | 10.898 | 908 | 11.234 | 40.924 | 13.633 | 43.323 | 1 |
| 2022 | 41.401 | 37.465 | 3.122 | 8.476 | 43.145 | 57.386 | 92.055 | 1 |
| 2021 | 41.042 | 32.841 | 2.737 | 7.655 | 45.365 | 52.148 | 89.858 | 1 |
| 2020 | 40.600 | 33.569 | 2.797 | 5.578 | 47.586 | 48.578 | 90.586 | 1 |
| 2019 | 39.838 | 31.424 | 2.619 | 3.296 | 49.806 | 41.931 | 88.441 | 1 |
| 2018 | 54.448 | 46.165 | 3.847 | 5.065 | 42.607 | 90.583 | 128.125 | 1 |
| 2017 | 190.630 | 4.704 | 392 | 3.961 | 44.828 | 41.092 | 81.959 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
67.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.39%
Lichiditate curentă
30.94
Viteza rotație active
0.36
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
67.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.39%
Profit net per salariat
16.115 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 67.15% | 60.54% | 90.49% | 80.02% | 82.68% | 78.88% | 84.79% | 2.47% |
| Marjă profit brut | 81.05% | 72.19% | 94.15% | 83.94% | 87.22% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 24.39% | 25.16% | 40.7% | 36.55% | 37.06% | 35.53% | 36.03% | 5.74% |
| Profit net per salariat | 16.115 Lei | 10.898 Lei | 37.465 Lei | 32.841 Lei | 33.569 Lei | 31.424 Lei | 46.165 Lei | 4.704 Lei |
Viteza rotație active
0.36
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
13.79 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.36 | 0.33 | 0.41 | 0.42 | 0.42 | 0.43 | 0.41 | 2.22 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 2760.07 | 2736.13 | 2706.67 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 13.79 zile | 17.34 zile | 6.06 zile | 8.69 zile | 6.9 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 24.000 Lei | 18.000 Lei | 41.401 Lei | 41.042 Lei | 40.600 Lei | 39.838 Lei | 54.448 Lei | 190.630 Lei |
Lichiditate curentă
30.94
Lichiditate imediată
30.94
Pondere active imobilizate
57.78%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 30.94 | 1.21 | 6.77 | 6.81 | 8.71 | 12.72 | 17.88 | 10.37 |
| Lichiditate imediată | 30.94 | 1.21 | 6.77 | 6.81 | 8.71 | 12.72 | 17.88 | 10.37 |
| Pondere active imobilizate | 57.78% | 75.01% | 42.92% | 46.52% | 49.48% | 54.29% | 31.99% | 52.17% |
| Pondere active circulante | 42.22% | 24.99% | 57.08% | 53.48% | 50.52% | 45.71% | 68.01% | 47.83% |
©Firme.ro