Companie
Detalii identificare
Nume firmăMAXIROM SERV SRL
Cod unic de înregistrare RO 5096392 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1993003930089
EUIDROONRC.J1993003930089
Data înființării19.01.1994 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6202
Această clasă include planificarea şi proiectarea sistemelor de calculatoare ce integrează hardware, software şi tehnologii de comunicaţii. Serviciile de consultanţă pot include şi activitatea de pregătire a utilizatorilor.
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateActivitati de consultanta in tehnologia informatiei
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
48.874
Profit (Lei)
29.547
Număr angajați
0
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 48.874 | 29.547 | 2.462 | 20.695 | 4.667 | 58.164 | 42.757 | 0 |
| 2024 | 46.674 | 21.236 | 1.770 | 39.070 | 3.361 | 68.768 | 34.446 | 0 |
| 2023 | 46.524 | 26.508 | 2.209 | 11.943 | 789 | 57.040 | 46.676 | 0 |
| 2022 | 50.274 | 41.038 | 3.420 | 12.733 | 2.366 | 64.307 | 54.248 | 0 |
| 2021 | 54.024 | 36.846 | 3.071 | 13.621 | 768 | 62.626 | 50.056 | 0 |
| 2020 | 54.983 | 31.709 | 2.642 | 14.060 | 1.606 | 56.283 | 44.919 | 0 |
| 2019 | 54.024 | 34.246 | 2.854 | 12.973 | 2.444 | 93.315 | 83.851 | 0 |
| 2018 | 54.774 | 36.395 | 3.033 | 10.286 | 0 | 59.484 | 49.605 | 0 |
| 2017 | 53.944 | 34.417 | 2.868 | 17.597 | 0 | 65.006 | 47.627 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
60.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
69.1%
Lichiditate curentă
2.81
Viteza rotație active
0.78
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
60.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
69.1%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 60.46% | 45.5% | 56.98% | 81.63% | 68.2% | 57.67% | 63.39% | 66.45% | 63.8% |
| Marjă profit brut | 71.75% | 53.99% | 66.14% | 84.6% | 71.15% | 60.45% | 66.42% | 69.45% | 66.8% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 69.1% | 61.65% | 56.79% | 75.65% | 73.61% | 70.59% | 40.84% | 73.37% | 72.26% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.78
Viteza rotație stocuri
94.53
Durata medie încasare creanțe
365.82 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.78 | 0.65 | 0.8 | 0.75 | 0.85 | 0.95 | 0.56 | 0.92 | 0.83 |
| Viteza rotație stocuri | 94.53 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 635.58 | 377.75 | 250.9 |
| Durata medie încasare creanțe | 365.82 zile | 141.94 zile | 40.13 zile | 307.59 zile | 128.22 zile | 147.05 zile | 342.37 zile | 226.26 zile | 187.43 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
2.81
Lichiditate imediată
2.79
Pondere active imobilizate
7.43%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.81 | 1.76 | 4.78 | 5.05 | 4.6 | 4 | 7.19 | 5.78 | 3.69 |
| Lichiditate imediată | 2.79 | 1.76 | 4.78 | 5.05 | 4.6 | 4 | 7.19 | 5.77 | 3.68 |
| Pondere active imobilizate | 7.43% | 4.66% | 1.36% | 3.55% | 1.21% | 2.77% | 2.55% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 92.57% | 95.34% | 98.64% | 96.45% | 98.79% | 97.23% | 97.45% | 100% | 100% |
©Firme.ro