Companie
Detalii identificare
Nume firmăELEGANT LIGNUM SRL
Cod unic de înregistrare RO 5098717 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1994000100323
EUIDROONRC.J1994000100323
Data înființării19.01.1994 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
128
Această clasă include:
-cultivarea condimentelor şi plantelor aromatice perene şi neperene: -piper (piper sop.) -ardei iute (capsicum sop.) -nucşoară şi cardamom -anason, fenicul şi chimen -scorţişoară (canella) -cuişoare -ghimbir -vanilie -hamei -alte condimente şi plante aromatice -cultivarea plantelor medicinale şi narcotice
-cultivarea condimentelor şi plantelor aromatice perene şi neperene: -piper (piper sop.) -ardei iute (capsicum sop.) -nucşoară şi cardamom -anason, fenicul şi chimen -scorţişoară (canella) -cuişoare -ghimbir -vanilie -hamei -alte condimente şi plante aromatice -cultivarea plantelor medicinale şi narcotice
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale si a plantelor de uz farmaceutic
Informații de contact
Adresastr. Mihai Viteazu nr. 124, Agnita, Sibiu
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
266.843
Profit (Lei)
59.582
Număr angajați
0
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 266.843 | 59.582 | 4.965 | 309.900 | 948.385 | 190.395 | 829.589 | 0 |
| 2024 | 104.442 | -2.630 | -219 | 22.360 | 847.277 | 56.619 | 881.536 | 0 |
| 2023 | 121.758 | 113.070 | 9.423 | 62.587 | 847.277 | 112.509 | 897.199 | 1 |
| 2022 | 180.689 | 201.776 | 16.815 | 73.583 | 847.277 | 19.352 | 793.046 | 0 |
| 2021 | 72.585 | 63.855 | 5.321 | 284.909 | 847.277 | 28.902 | 591.270 | 0 |
| 2020 | 34.413 | 0 | 0 | 324.825 | 839.927 | 12.311 | 527.413 | 0 |
| 2019 | 16.690 | 15.726 | 1.311 | 299.327 | 839.927 | 0 | 540.600 | 0 |
| 2018 | 5.042 | 0 | 0 | 315.053 | 839.927 | 0 | 524.874 | 0 |
| 2017 | 18.321 | 101.441 | 8.453 | 476.090 | 839.927 | 168.147 | 531.984 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
22.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.18%
Lichiditate curentă
0.61
Viteza rotație active
0.23
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
22.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.18%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 22.33% | -2.52% | 92.86% | 111.67% | 87.97% | 0% | 94.22% | 0% | 553.69% |
| Marjă profit brut | 28.05% | 1.13% | 94.68% | 116.73% | 91.53% | 0% | 97.23% | 0% | 583.1% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 7.18% | -0.3% | 12.6% | 25.44% | 10.8% | 0% | 2.91% | 0% | 19.07% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | 113.070 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.23
Viteza rotație stocuri
3.77
Durata medie încasare creanțe
150.54 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.23 | 0.12 | 0.13 | 0.21 | 0.08 | 0.04 | 0.02 | 0.01 | 0.02 |
| Viteza rotație stocuri | 3.77 | 7.08 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.65 |
| Durata medie încasare creanțe | 150.54 zile | 130.62 zile | 325.4 zile | 33.71 zile | 117.81 zile | 51.64 zile | 0 zile | 0 zile | 2896.17 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | 121.758 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.61
Lichiditate imediată
0.39
Pondere active imobilizate
83.28%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.61 | 2.53 | 1.8 | 0.26 | 0.1 | 0.04 | 0 | 0 | 0.35 |
| Lichiditate imediată | 0.39 | 1.87 | 1.8 | 0.26 | 0.1 | 0.04 | 0 | 0 | 0.33 |
| Pondere active imobilizate | 83.28% | 93.74% | 88.28% | 97.77% | 96.7% | 98.56% | 100% | 100% | 83.32% |
| Pondere active circulante | 16.72% | 6.26% | 11.72% | 2.23% | 3.3% | 1.44% | 0% | 0% | 16.68% |
©Firme.ro