Companie
Detalii identificare
Nume firmăIMPERIAL COMEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 5124115 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ06/2/1994
EUIDROONRC.J06/2/1994
Data înființării27.01.1994 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4332
Această clasă include:
-montarea de uşi, ferestre (exclusiv uşi automate şi turnante), tocuri de uşi şi ferestre, din lemn sau alte materiale -instalarea echipamentului pentru bucătării, casa scărilor, accesorii pentru magazine -instalarea mobilierului -lucrări de finisaj interior cum ar fi: montarea de plafoane, montarea de pereţi mobili etc.
-montarea de uşi, ferestre (exclusiv uşi automate şi turnante), tocuri de uşi şi ferestre, din lemn sau alte materiale -instalarea echipamentului pentru bucătării, casa scărilor, accesorii pentru magazine -instalarea mobilierului -lucrări de finisaj interior cum ar fi: montarea de plafoane, montarea de pereţi mobili etc.
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de tamplarie si dulgherie
Informații de contact
Adresastr. Vasile Nascu nr. 1, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
278.059
Profit (Lei)
78.267
Număr angajați
1
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 278.059 | 78.267 | 6.522 | 434.132 | 718.763 | 78.102 | 386.303 | 1 |
| 2023 | 262.098 | 86.241 | 7.187 | 341.105 | 750.395 | 14.996 | 436.086 | 1 |
| 2022 | 255.932 | 41.809 | 3.484 | 478.171 | 792.055 | 35.524 | 349.845 | 1 |
| 2021 | 269.681 | 35.987 | 2.999 | 26.351 | 831.676 | 136.940 | 971.498 | 1 |
| 2020 | 233.723 | 0 | 0 | 39.907 | 874.852 | 72.500 | 935.511 | 2 |
| 2019 | 1.565.457 | 524.824 | 43.735 | 241.459 | 921.509 | 628.463 | 1.328.379 | 5 |
| 2018 | 605.981 | 73.755 | 6.146 | 103.937 | 694.880 | 195.946 | 803.555 | 5 |
| 2017 | 832.416 | 98.586 | 8.216 | 117.264 | 740.949 | 91.324 | 729.800 | 7 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
28.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
20.26%
Lichiditate curentă
0.18
Viteza rotație active
0.35
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
28.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
20.26%
Profit net per salariat
78.267 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 28.15% | 32.9% | 16.34% | 13.34% | 0% | 33.53% | 12.17% | 11.84% |
| Marjă profit brut | 29.18% | 33.95% | 17.35% | 14.26% | 0% | 34.42% | 13.24% | 13.07% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 20.26% | 19.78% | 11.95% | 3.7% | 0% | 39.51% | 9.18% | 13.51% |
| Profit net per salariat | 78.267 Lei | 86.241 Lei | 41.809 Lei | 35.987 Lei | 0 Lei | 104.965 Lei | 14.751 Lei | 14.084 Lei |
Viteza rotație active
0.35
Viteza rotație stocuri
45.03
Durata medie încasare creanțe
89.79 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.35 | 0.34 | 0.31 | 0.28 | 0.25 | 1.01 | 0.68 | 1 |
| Viteza rotație stocuri | 45.03 | 50.15 | 56.36 | 52.6 | 23.32 | 258.16 | 51.4 | 51.58 |
| Durata medie încasare creanțe | 89.79 zile | -13.69 zile | 9.26 zile | 24.04 zile | 29.66 zile | 72.48 zile | 69.86 zile | 20.69 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 278.059 Lei | 262.098 Lei | 255.932 Lei | 269.681 Lei | 116.862 Lei | 313.091 Lei | 121.196 Lei | 118.917 Lei |
Lichiditate curentă
0.18
Lichiditate imediată
0.17
Pondere active imobilizate
90.2%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.18 | 0.04 | 0.07 | 5.2 | 1.82 | 2.6 | 1.89 | 0.78 |
| Lichiditate imediată | 0.17 | 0.03 | 0.06 | 5 | 1.57 | 2.58 | 1.77 | 0.64 |
| Pondere active imobilizate | 90.2% | 98.04% | 95.71% | 85.86% | 92.35% | 59.45% | 78% | 89.03% |
| Pondere active circulante | 9.8% | 1.96% | 4.29% | 14.14% | 7.65% | 40.55% | 22% | 10.97% |
©Firme.ro