Companie
Detalii identificare
Nume firmăARTHUR & SUZANNE BERNHARDT IMPEX SRL
Cod unic de înregistrare5158126 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/877/1994
EUIDROONRC.J40/877/1994
Data înființării03.02.1994 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7430
-
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorAlte activitati profesionale, stiintifice si tehnice
Obiect activitateActivitati de traducere scrisa si orala (interpreti)
Informații de contact
AdresaB-Dul I.c. Bratianu nr. 39, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
19.831
Profit (Lei)
556
Număr angajați
0
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 19.831 | 556 | 46 | 448 | 2.388 | 11.684 | 13.624 | 0 |
| 2023 | 32.895 | 13.062 | 1.089 | 234 | 0 | 13.135 | 12.901 | 0 |
| 2022 | 31.756 | 943 | 79 | 441 | 0 | 15.280 | 14.839 | 1 |
| 2021 | 32.913 | 41.316 | 3.443 | 3.231 | 0 | 19.227 | 15.996 | 1 |
| 2020 | 19.399 | 0 | 0 | 33.105 | 800 | 6.985 | -25.320 | 1 |
| 2019 | 28.459 | 0 | 0 | 32.424 | 19.091 | 5.780 | -7.553 | 1 |
| 2018 | 31.955 | 0 | 0 | 19.924 | 19.091 | 3.607 | 3.224 | 1 |
| 2017 | 17.298 | 0 | 0 | 4.729 | 19.425 | 5.210 | 20.056 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
2.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.08%
Lichiditate curentă
26.08
Viteza rotație active
1.41
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
2.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.08%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 2.8% | 39.71% | 2.97% | 125.53% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 5.74% | 49.79% | 4.98% | 128.01% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 4.08% | 100% | 6.35% | 100% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | 943 Lei | 41.316 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.41
Viteza rotație stocuri
14.12
Durata medie încasare creanțe
9.68 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.41 | 2.5 | 2.08 | 1.71 | 2.49 | 1.14 | 1.41 | 0.7 |
| Viteza rotație stocuri | 14.12 | 23.43 | 27.38 | 28.37 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 9.68 zile | 4.72 zile | 3.85 zile | 3.72 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | 31.756 Lei | 32.913 Lei | 19.399 Lei | 28.459 Lei | 31.955 Lei | 17.298 Lei |
Lichiditate curentă
26.08
Lichiditate imediată
22.95
Pondere active imobilizate
16.97%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 26.08 | 56.13 | 34.65 | 5.95 | 0.21 | 0.18 | 0.18 | 1.1 |
| Lichiditate imediată | 22.95 | 50.13 | 32.02 | 5.59 | 0.21 | 0.18 | 0.18 | 1.1 |
| Pondere active imobilizate | 16.97% | 0% | 0% | 0% | 10.28% | 76.76% | 84.11% | 78.85% |
| Pondere active circulante | 83.03% | 100% | 100% | 100% | 89.72% | 23.24% | 15.89% | 21.15% |
©Firme.ro