Companie
Detalii identificare
Nume firmăMODIMPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 516762 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/841/1991
EUIDROONRC.J19/841/1991
Data înființării04.12.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
AdresaPatak nr. 40, Miercurea Ciuc, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
620.165
Profit (Lei)
2.495
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 620.165 | 2.495 | 208 | 225.710 | 0 | 685.479 | 460.169 | 1 |
| 2023 | 640.037 | 2.383 | 199 | 338.787 | 1.238 | 795.223 | 457.674 | 1 |
| 2022 | 594.533 | 2.613 | 218 | 385.341 | 1.238 | 839.394 | 455.291 | 1 |
| 2021 | 665.778 | 6.511 | 543 | 399.314 | 1.238 | 850.755 | 452.679 | 2 |
| 2020 | 788.115 | 10.304 | 859 | 396.456 | 6.347 | 836.277 | 446.168 | 2 |
| 2019 | 641.300 | 8.031 | 669 | 409.880 | 13.531 | 832.213 | 435.864 | 1 |
| 2018 | 589.430 | 3.649 | 304 | 379.350 | 13.531 | 793.652 | 427.833 | 2 |
| 2017 | 632.092 | 28.516 | 2.376 | 786.235 | 13.531 | 696.888 | -75.816 | 3 |
| 2016 | 590.904 | 16.323 | 1.360 | 71.380 | 15.980 | 636.695 | -104.331 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.54%
Lichiditate curentă
3.04
Viteza rotație active
0.9
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.54%
Profit net per salariat
2.495 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.4% | 0.37% | 0.44% | 0.98% | 1.31% | 1.25% | 0.62% | 4.51% | 2.76% |
| Marjă profit brut | 0.47% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.54% | 0.52% | 0.57% | 1.44% | 2.31% | 1.84% | 0.85% | -37.61% | -15.65% |
| Profit net per salariat | 2.495 Lei | 2.383 Lei | 2.613 Lei | 3.256 Lei | 5.152 Lei | 8.031 Lei | 1.825 Lei | 9.505 Lei | 5.441 Lei |
Viteza rotație active
0.9
Viteza rotație stocuri
0.92
Durata medie încasare creanțe
1.67 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.9 | 0.8 | 0.71 | 0.78 | 0.94 | 0.76 | 0.73 | 0.89 | 0.91 |
| Viteza rotație stocuri | 0.92 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1.67 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 620.165 Lei | 640.037 Lei | 594.533 Lei | 332.889 Lei | 394.058 Lei | 641.300 Lei | 294.715 Lei | 210.697 Lei | 196.968 Lei |
Lichiditate curentă
3.04
Lichiditate imediată
0.05
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.04 | 2.35 | 2.18 | 2.13 | 2.11 | 2.03 | 2.09 | 0.89 | 8.92 |
| Lichiditate imediată | 0.05 | 2.35 | 2.18 | 2.13 | 2.11 | 2.03 | 2.09 | 0.89 | 8.92 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0.16% | 0.15% | 0.15% | 0.75% | 1.6% | 1.68% | 1.9% | 2.45% |
| Pondere active circulante | 100% | 99.84% | 99.85% | 99.85% | 99.25% | 98.4% | 98.32% | 98.1% | 97.55% |
©Firme.ro