Companie
Detalii identificare
Nume firmăMODA FLORIS COLECTION SRL
Cod unic de înregistrare RO 5310401 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ15/409/1994
EUIDROONRC.J15/409/1994
Data înființării10.03.1994 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4719
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare
Informații de contact
AdresaPetreşti, Dâmboviţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
191.003
Profit (Lei)
8.726
Număr angajați
1
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 191.003 | 8.726 | 727 | 223.601 | 2.273 | 640.501 | 419.411 | 1 |
| 2023 | 262.674 | 7.474 | 623 | 233.482 | 3.191 | 640.738 | 410.685 | 1 |
| 2022 | 246.983 | 6.687 | 557 | 273.974 | 4.110 | 672.838 | 403.212 | 1 |
| 2021 | 299.322 | 5.868 | 489 | 304.994 | 5.028 | 696.253 | 396.525 | 1 |
| 2020 | 355.475 | 9.394 | 783 | 343.944 | 5.946 | 728.417 | 390.657 | 1 |
| 2019 | 340.569 | 9.600 | 800 | 363.156 | 6.865 | 737.315 | 381.262 | 1 |
| 2018 | 304.511 | 11.780 | 982 | 376.116 | 7.783 | 739.757 | 371.662 | 1 |
| 2017 | 333.920 | 4.095 | 341 | 380.070 | 8.701 | 731.013 | 359.882 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.08%
Lichiditate curentă
2.86
Viteza rotație active
0.3
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.08%
Profit net per salariat
8.726 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.57% | 2.85% | 2.71% | 1.96% | 2.64% | 2.82% | 3.87% | 1.23% |
| Marjă profit brut | 5.79% | 3.95% | 3.75% | 3.01% | 3.62% | 3.91% | 4.97% | 2.6% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 2.08% | 1.82% | 1.66% | 1.48% | 2.4% | 2.52% | 3.17% | 1.14% |
| Profit net per salariat | 8.726 Lei | 7.474 Lei | 6.687 Lei | 5.868 Lei | 9.394 Lei | 9.600 Lei | 11.780 Lei | 4.095 Lei |
Viteza rotație active
0.3
Viteza rotație stocuri
0.34
Durata medie încasare creanțe
109.28 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.3 | 0.41 | 0.36 | 0.43 | 0.48 | 0.46 | 0.41 | 0.45 |
| Viteza rotație stocuri | 0.34 | 0.47 | 0.44 | 0.51 | 0.58 | 0.53 | 0.48 | 0.54 |
| Durata medie încasare creanțe | 109.28 zile | 103.24 zile | 158.43 zile | 130.11 zile | 112.37 zile | 98.9 zile | 114.42 zile | 121.52 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 191.003 Lei | 262.674 Lei | 246.983 Lei | 299.322 Lei | 355.475 Lei | 340.569 Lei | 304.511 Lei | 333.920 Lei |
Lichiditate curentă
2.86
Lichiditate imediată
0.33
Pondere active imobilizate
0.35%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.86 | 2.74 | 2.46 | 2.28 | 2.12 | 2.03 | 1.97 | 1.92 |
| Lichiditate imediată | 0.33 | 0.37 | 0.39 | 0.36 | 0.35 | 0.27 | 0.28 | 0.3 |
| Pondere active imobilizate | 0.35% | 0.5% | 0.61% | 0.72% | 0.81% | 0.92% | 1.04% | 1.18% |
| Pondere active circulante | 99.65% | 99.5% | 99.39% | 99.28% | 99.19% | 99.08% | 98.96% | 98.82% |
©Firme.ro