Companie
Detalii identificare
Nume firmăRUT COM SERV SRL
Cod unic de înregistrare5347060 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ33/355/1994
EUIDROONRC.J33/355/1994
Data înființării17.03.1994 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8553
Această clasă include de asemenea:
-şcoli de pilotaj şi de navigaţie aeriană şi navală, în vederea obţinerii de certificate şi permise altele decât cele profesionale Această clasă exclude: -şcoli de conducere pentru şoferi profesionişti,
8532
Această clasă include de asemenea:
-şcoli de pilotaj şi de navigaţie aeriană şi navală, în vederea obţinerii de certificate şi permise altele decât cele profesionale Această clasă exclude: -şcoli de conducere pentru şoferi profesionişti,
8532
Industrie
învăţământ
Sectorinvatamant
Obiect activitatescoli de conducere (pilotaj)
Informații de contact
Adresastr. Ştefan Cel Mare nr. 5, Rădăuţi, Suceava
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
227.400
Profit (Lei)
19.743
Număr angajați
4
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 227.400 | 19.743 | 1.645 | 12.313 | 46.299 | 9.409 | 43.395 | 4 |
| 2024 | 197.800 | 8.207 | 684 | 10.987 | 53.526 | 8.013 | 50.552 | 3 |
| 2023 | 207.700 | 25.866 | 2.156 | 22.888 | 66.182 | 9.635 | 52.929 | 3 |
| 2022 | 153.100 | 0 | 0 | 7.131 | 42.028 | 3.066 | 37.963 | 2 |
| 2021 | 145.802 | 36.039 | 3.003 | 5.783 | 47.258 | 39.531 | 81.006 | 3 |
| 2020 | 169.750 | 23.229 | 1.936 | 23.739 | 54.002 | 14.704 | 44.967 | 0 |
| 2019 | 194.001 | 0 | 0 | 23.216 | 62.762 | 8.892 | 48.438 | 6 |
| 2018 | 212.680 | 25.603 | 2.134 | 11.673 | 50.146 | 37.824 | 76.297 | 6 |
| 2017 | 219.120 | 88.490 | 7.374 | 9.521 | 55.446 | 46.769 | 92.694 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
45.5%
Lichiditate curentă
0.76
Viteza rotație active
4.08
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
45.5%
Profit net per salariat
4.936 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.68% | 4.15% | 12.45% | 0% | 24.72% | 13.68% | 0% | 12.04% | 40.38% |
| Marjă profit brut | 9.66% | 5.15% | 13.46% | 0% | 25.72% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 45.5% | 16.23% | 48.87% | 0% | 44.49% | 51.66% | 0% | 33.56% | 95.46% |
| Profit net per salariat | 4.936 Lei | 2.736 Lei | 8.622 Lei | 0 Lei | 12.013 Lei | n/a | 0 Lei | 4.267 Lei | 14.748 Lei |
Viteza rotație active
4.08
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 4.08 | 3.21 | 2.74 | 3.4 | 1.68 | 2.47 | 2.71 | 2.42 | 2.14 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 56.850 Lei | 65.933 Lei | 69.233 Lei | 76.550 Lei | 48.601 Lei | n/a | 32.334 Lei | 35.447 Lei | 36.520 Lei |
Lichiditate curentă
0.76
Lichiditate imediată
0.76
Pondere active imobilizate
83.11%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.76 | 0.73 | 0.42 | 0.43 | 6.84 | 0.62 | 0.38 | 3.24 | 4.91 |
| Lichiditate imediată | 0.76 | 0.73 | 0.42 | 0.43 | 6.84 | 0.62 | 0.38 | 3.24 | 4.91 |
| Pondere active imobilizate | 83.11% | 86.98% | 87.29% | 93.2% | 54.45% | 78.6% | 87.59% | 57% | 54.24% |
| Pondere active circulante | 16.89% | 13.02% | 12.71% | 6.8% | 45.55% | 21.4% | 12.41% | 43% | 45.76% |
©Firme.ro