Companie
Detalii identificare
Nume firmăFAMILA IMPEX S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 5527924 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/974/1994
EUIDROONRC.J12/974/1994
Data înființării20.04.1994 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4722
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul de carne şi produse din carne (inclusiv carne de pasăre)
-vânzarea cu amănuntul de carne şi produse din carne (inclusiv carne de pasăre)
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al carnii si al produselor din carne, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaB-Dul 21 Decembrie 1989 nr. 131-135, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
511.065
Profit (Lei)
-179.170
Număr angajați
5
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 511.065 | -179.170 | -14.931 | 3.836.861 | 258.186 | 639.825 | -2.858.929 | 5 |
| 2023 | 579.187 | 0 | 0 | 3.747.690 | 263.385 | 724.625 | -2.679.759 | 6 |
| 2022 | 359.450 | 0 | 0 | 3.541.942 | 270.683 | 773.869 | -2.417.469 | 7 |
| 2021 | 262.241 | 0 | 0 | 3.187.306 | 277.980 | 747.457 | -2.081.948 | 8 |
| 2020 | 302.037 | 0 | 0 | 2.845.334 | 285.277 | 752.993 | -1.727.143 | 7 |
| 2019 | 412.419 | 0 | 0 | 2.643.563 | 293.137 | 829.102 | -1.441.403 | 10 |
| 2018 | 451.101 | 0 | 0 | 2.189.323 | 258.817 | 738.367 | -1.112.218 | 10 |
| 2017 | 513.370 | 0 | 0 | 1.809.006 | 258.817 | 656.492 | -813.776 | 7 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-35.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.27%
Lichiditate curentă
0.17
Viteza rotație active
0.57
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-35.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.27%
Profit net per salariat
-35.834 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -35.06% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 6.27% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -35.834 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.57
Viteza rotație stocuri
0.87
Durata medie încasare creanțe
14.02 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.57 | 0.59 | 0.34 | 0.26 | 0.29 | 0.37 | 0.45 | 0.56 |
| Viteza rotație stocuri | 0.87 | 0.82 | 0.48 | 0.36 | 0.41 | 0.52 | 0.64 | 0.82 |
| Durata medie încasare creanțe | 14.02 zile | 10.14 zile | 15.41 zile | 22.41 zile | 27.49 zile | 17.87 zile | 26.91 zile | 20.79 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 102.213 Lei | 96.531 Lei | 51.350 Lei | 32.780 Lei | 43.148 Lei | 41.242 Lei | 45.110 Lei | 73.339 Lei |
Lichiditate curentă
0.17
Lichiditate imediată
0.01
Pondere active imobilizate
28.75%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.17 | 0.19 | 0.22 | 0.23 | 0.26 | 0.31 | 0.34 | 0.36 |
| Lichiditate imediată | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.02 | 0.02 |
| Pondere active imobilizate | 28.75% | 26.66% | 25.91% | 27.11% | 27.48% | 26.12% | 25.95% | 28.28% |
| Pondere active circulante | 71.25% | 73.34% | 74.09% | 72.89% | 72.52% | 73.88% | 74.05% | 71.72% |
©Firme.ro