Companie
Detalii identificare
Nume firmăASCANIO PROD SRL
Cod unic de înregistrare5563501 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ05/1444/1994
EUIDROONRC.J05/1444/1994
Data înființării27.04.1994 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4799
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al oricărui tip de produs, în orice mod care nu este inclus în clasele precedente: -prin vânzări directe sau prin intermediul comis-voiajorilor -prin intermediul automatelor de vândut produse etc. -comerţul direct cu combustibil (ulei pentru încălzit, lemne de foc etc.), livrate la domiciliul clienţilor -activităţi de licitaţii desfăşurate în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul) -comerţul cu amănuntul prin comisionari (în afara magazinelor)
-comerţul cu amănuntul al oricărui tip de produs, în orice mod care nu este inclus în clasele precedente: -prin vânzări directe sau prin intermediul comis-voiajorilor -prin intermediul automatelor de vândut produse etc. -comerţul direct cu combustibil (ulei pentru încălzit, lemne de foc etc.), livrate la domiciliul clienţilor -activităţi de licitaţii desfăşurate în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul) -comerţul cu amănuntul prin comisionari (în afara magazinelor)
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor
Informații de contact
Adresastr. Cerbului nr. 1, Oradea, Bihor
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
260.434
Profit (Lei)
10.125
Număr angajați
1
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 260.434 | 10.125 | 844 | 4.092 | 11.107 | 14.995 | 35.163 | 1 |
| 2023 | 299.475 | 20.537 | 1.711 | 9.564 | 14.439 | 20.163 | 25.038 | 2 |
| 2022 | 185.921 | 4.237 | 353 | 984 | 0 | 5.485 | 4.501 | 2 |
| 2021 | 142.806 | 2.828 | 236 | 8.643 | 0 | 8.907 | 264 | 2 |
| 2020 | 136.283 | 13.158 | 1.097 | 9.475 | 0 | 6.910 | -2.565 | 2 |
| 2019 | 196.771 | 8.072 | 673 | 40.446 | 0 | 24.723 | -15.723 | 3 |
| 2018 | 186.445 | 13.402 | 1.117 | 38.815 | 0 | 15.020 | -23.795 | 3 |
| 2017 | 97.737 | 0 | 0 | 44.711 | 0 | 7.513 | -37.198 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
3.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
28.79%
Lichiditate curentă
3.66
Viteza rotație active
9.98
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
3.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
28.79%
Profit net per salariat
10.125 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 3.89% | 6.86% | 2.28% | 1.98% | 9.65% | 4.1% | 7.19% | 0% |
| Marjă profit brut | 4.84% | 7.79% | 3.25% | 2.99% | 10.62% | 5.15% | 8.21% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 28.79% | 82.02% | 94.13% | 100% | -512.98% | -51.34% | -56.32% | 0% |
| Profit net per salariat | 10.125 Lei | 10.269 Lei | 2.119 Lei | 1.414 Lei | 6.579 Lei | 2.691 Lei | 4.467 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
9.98
Viteza rotație stocuri
29.11
Durata medie încasare creanțe
0.6 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 9.98 | 8.65 | 33.9 | 16.03 | 19.72 | 7.96 | 12.41 | 13.01 |
| Viteza rotație stocuri | 29.11 | 15.89 | 80.52 | 53.99 | 24.32 | 9.14 | 15.76 | 22.34 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.6 zile | 0.19 zile | 0.62 zile | 0.81 zile | 2.92 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 260.434 Lei | 149.738 Lei | 92.961 Lei | 71.403 Lei | 68.142 Lei | 65.590 Lei | 62.148 Lei | 32.579 Lei |
Lichiditate curentă
3.66
Lichiditate imediată
1.48
Pondere active imobilizate
42.55%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.66 | 2.11 | 5.57 | 1.03 | 0.73 | 0.61 | 0.39 | 0.17 |
| Lichiditate imediată | 1.48 | 0.14 | 3.23 | 0.72 | 0.14 | 0.08 | 0.08 | 0.07 |
| Pondere active imobilizate | 42.55% | 41.73% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 57.45% | 58.27% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro