Companie
Detalii identificare
Nume firmăCOM-EXPLOFOR SRL
Cod unic de înregistrare5593804 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/421/1994
EUIDROONRC.J19/421/1994
Data înființării06.05.1994 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4613
Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul cu material lemnos si materiale de constructii
Informații de contact
AdresaCapalnita, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
296.378
Profit (Lei)
540
Număr angajați
2
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 296.378 | 540 | 45 | 119.050 | 3.991 | 214.461 | 99.402 | 2 |
| 2023 | 297.760 | 0 | 0 | 118.842 | 27.296 | 190.408 | 98.862 | 3 |
| 2022 | 297.498 | 0 | 0 | 155.184 | 54.726 | 278.095 | 177.637 | 2 |
| 2021 | 282.525 | 16.951 | 1.413 | 152.337 | 94.256 | 342.175 | 284.094 | 2 |
| 2020 | 153.881 | 0 | 0 | 5.790 | 36.300 | 236.633 | 267.143 | 2 |
| 2019 | 189.526 | 45.237 | 3.770 | 3.329 | 0 | 363.968 | 360.639 | 1 |
| 2018 | 167.790 | 54.294 | 4.525 | 1.399 | 0 | 317.081 | 315.682 | 1 |
| 2017 | 133.169 | 29.140 | 2.428 | 1.541 | 0 | 262.929 | 261.388 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.54%
Lichiditate curentă
1.8
Viteza rotație active
1.36
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.54%
Profit net per salariat
270 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.18% | 0% | 0% | 6% | 0% | 23.87% | 32.36% | 21.88% |
| Marjă profit brut | 1.16% | 0% | 0% | 6.78% | 0% | 24.92% | 35.36% | 24.88% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.54% | 0% | 0% | 5.97% | 0% | 12.54% | 17.2% | 11.15% |
| Profit net per salariat | 270 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 8.476 Lei | 0 Lei | 45.237 Lei | 54.294 Lei | 29.140 Lei |
Viteza rotație active
1.36
Viteza rotație stocuri
5.31
Durata medie încasare creanțe
48 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.36 | 1.37 | 0.89 | 0.65 | 0.56 | 0.52 | 0.53 | 0.51 |
| Viteza rotație stocuri | 5.31 | 2.48 | 1.85 | 1.63 | 6.37 | 2.98 | 2.35 | 1.65 |
| Durata medie încasare creanțe | 48 zile | 65.33 zile | 83.27 zile | 119.15 zile | 135.31 zile | 123.84 zile | 91.58 zile | 94.5 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 148.189 Lei | 99.253 Lei | 148.749 Lei | 141.263 Lei | 76.941 Lei | 189.526 Lei | 167.790 Lei | 133.169 Lei |
Lichiditate curentă
1.8
Lichiditate imediată
1.33
Pondere active imobilizate
1.83%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.8 | 1.6 | 1.79 | 2.25 | 40.87 | 109.33 | 226.65 | 170.62 |
| Lichiditate imediată | 1.33 | 0.59 | 0.76 | 1.1 | 36.7 | 90.21 | 175.64 | 118.2 |
| Pondere active imobilizate | 1.83% | 12.54% | 16.44% | 21.6% | 13.3% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 98.17% | 87.46% | 83.56% | 78.4% | 86.7% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro