Companie
Detalii identificare
Nume firmăGOMAS SRL
Cod unic de înregistrare RO 565870 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ06/348/1992
EUIDROONRC.J06/348/1992
Data înființării18.02.1993 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
Adresastr. Avram Iancu nr. 7, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
348.367
Profit (Lei)
71.840
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 348.367 | 71.840 | 5.987 | -2.579 | 0 | 24.292 | 26.871 | 1 |
| 2024 | 355.329 | 107.657 | 8.971 | 27.328 | 0 | 49.500 | 22.172 | 2 |
| 2023 | 472.186 | 143.184 | 11.932 | 50.581 | 3.986 | 273.050 | 226.455 | 3 |
| 2022 | 384.446 | 142.851 | 11.904 | 22.193 | 50.925 | 169.186 | 197.918 | 2 |
| 2021 | 235.128 | 73.300 | 6.108 | 48.406 | 56.917 | 256.556 | 265.067 | 1 |
| 2020 | 153.472 | 2.483 | 207 | 8.843 | 90.517 | 110.093 | 191.767 | 1 |
| 2019 | 351.054 | 106.228 | 8.852 | 4.552 | 124.117 | 69.719 | 189.284 | 1 |
| 2018 | 233.283 | 55.128 | 4.594 | 8.409 | 98.881 | 73.191 | 163.663 | 1 |
| 2017 | 264.490 | 196.593 | 16.383 | 3.123 | 0 | 267.250 | 264.127 | 1 |
| 2016 | 180.823 | 98.876 | 8.240 | 97.567 | 0 | 9.510 | -88.057 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
20.62%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
-9.42
Viteza rotație active
14.34
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
20.62%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
71.840 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 20.62% | 30.3% | 30.32% | 37.16% | 31.17% | 1.62% | 30.26% | 23.63% | 74.33% | 54.68% |
| Marjă profit brut | 21.9% | 31.61% | 31.32% | 39.14% | 34.17% | 4.03% | 31.27% | 24.63% | 75.69% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 100% | 63.23% | 72.18% | 27.65% | 1.29% | 56.12% | 33.68% | 74.43% | -112.29% |
| Profit net per salariat | 71.840 Lei | 53.829 Lei | 47.728 Lei | 71.426 Lei | 73.300 Lei | 2.483 Lei | 106.228 Lei | 55.128 Lei | 196.593 Lei | 98.876 Lei |
Viteza rotație active
14.34
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
7.66 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 14.34 | 7.18 | 1.7 | 1.75 | 0.75 | 0.77 | 1.81 | 1.36 | 0.99 | 19.01 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 7.66 zile | 12.15 zile | 176.61 zile | 122.87 zile | 10.55 zile | 19.35 zile | 4.24 zile | 3.43 zile | 230.89 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 348.367 Lei | 177.665 Lei | 157.395 Lei | 192.223 Lei | 235.128 Lei | 153.472 Lei | 351.054 Lei | 233.283 Lei | 264.490 Lei | 180.823 Lei |
Lichiditate curentă
-9.42
Lichiditate imediată
-9.42
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | -9.42 | 1.81 | 5.4 | 7.62 | 5.3 | 12.45 | 15.32 | 8.7 | 85.57 | 0.1 |
| Lichiditate imediată | -9.42 | 1.81 | 5.4 | 7.62 | 5.3 | 12.45 | 15.32 | 8.7 | 85.57 | 0.1 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 1.44% | 23.14% | 18.16% | 45.12% | 64.03% | 57.46% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 98.56% | 76.86% | 81.84% | 54.88% | 35.97% | 42.54% | 100% | 100% |
©Firme.ro