Companie
Detalii identificare
Nume firmăDAB TOTAL S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 5669155 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ26/294/1994
EUIDROONRC.J26/294/1994
Data înființării20.05.1994 - 31 ani
Domeniu de activitate
CAEN
9524
Această clasă include:
-retapiţarea, refinisarea, repararea şi restaurarea mobilei şi a furniturilor, inclusiv a mobilierului de birou
-retapiţarea, refinisarea, repararea şi restaurarea mobilei şi a furniturilor, inclusiv a mobilierului de birou
Industrie
Alte activităţi de servicii
SectorReparatii de calculatoare, de articole personale si de uz gospodaresc
Obiect activitateRepararea mobilei si a furniturilor casnice
Informații de contact
Adresastr. Revolutiei nr. 20/A, Târgu Mureş, Mureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
151.561
Profit (Lei)
530
Număr angajați
1
Vechime
31 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 151.561 | 530 | 44 | 20.044 | 127.773 | 247.847 | 355.576 | 1 |
| 2023 | 265.982 | 55.580 | 4.632 | 32.866 | 166.226 | 309.181 | 442.541 | 1 |
| 2022 | 304.801 | 174.419 | 14.535 | 29.096 | 12.482 | 472.055 | 455.441 | 1 |
| 2021 | 148.136 | 121.380 | 10.115 | 13.219 | 16.055 | 341.344 | 344.180 | 0 |
| 2020 | 110.163 | 77.547 | 6.462 | 15.576 | 23.026 | 272.192 | 279.642 | 0 |
| 2019 | 99.569 | 76.553 | 6.379 | 17.669 | 27.085 | 192.678 | 202.094 | 0 |
| 2018 | 103.740 | 75.214 | 6.268 | 16.569 | 12.151 | 129.959 | 125.541 | 0 |
| 2017 | 99.324 | 64.583 | 5.382 | 91.001 | 12.821 | 128.507 | 50.327 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.15%
Lichiditate curentă
12.37
Viteza rotație active
0.4
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.15%
Profit net per salariat
530 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.35% | 20.9% | 57.22% | 81.94% | 70.39% | 76.88% | 72.5% | 65.02% |
| Marjă profit brut | 9.34% | 21.9% | 58.24% | 84.67% | 73.18% | 79.88% | 75.5% | 68.02% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.15% | 12.56% | 38.3% | 35.27% | 27.73% | 37.88% | 59.91% | 100% |
| Profit net per salariat | 530 Lei | 55.580 Lei | 174.419 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.4
Viteza rotație stocuri
1485.89
Durata medie încasare creanțe
95.63 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.4 | 0.56 | 0.63 | 0.41 | 0.37 | 0.45 | 0.73 | 0.7 |
| Viteza rotație stocuri | 1485.89 | 94.89 | 39.25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 95.63 zile | 225.94 zile | 23.46 zile | 18.41 zile | 62.56 zile | 57.6 zile | 38.98 zile | 116.14 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 151.561 Lei | 265.982 Lei | 304.801 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
12.37
Lichiditate imediată
12.36
Pondere active imobilizate
34.02%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 12.37 | 9.41 | 16.22 | 25.82 | 17.48 | 10.9 | 7.84 | 1.41 |
| Lichiditate imediată | 12.36 | 9.32 | 15.96 | 25.82 | 17.48 | 10.9 | 7.84 | 1.41 |
| Pondere active imobilizate | 34.02% | 34.96% | 2.58% | 4.49% | 7.8% | 12.32% | 8.55% | 9.07% |
| Pondere active circulante | 65.98% | 65.04% | 97.42% | 95.51% | 92.2% | 87.68% | 91.45% | 90.93% |
©Firme.ro