Companie

Detalii identificare

Nume firmăSTEFADENT SRL
Cod unic de înregistrare570591 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1992000413069
EUIDROONRC.J1992000413069
Data înființării18.02.1993 - 33 ani

Domeniu de activitate

CAEN
3313
info-icon
Această clasă include repararea şi întreţinerea bunurilor produse în grupele 265, 266 şi 267, cu excepţia produselor care sunt considerate bunuri de uz casnic. Această clasă include repararea şi întreţinerea echipamentelor de măsurare, verificare, control şi navigaţie din grupa 265: -repararea şi întreţinerea aparaturii de bord pentru comanda şi urmărirea funcţionării motoarelor de avion -repararea şi întreţinerea echipamentului de testare a emisiilor automobilelor -repararea şi întreţinerea instrumentelor meteorologice -repararea şi întreţinerea echipamentelor de testare şi inspecţie a proprietăţilor fizice, electrice şi chimice -repararea şi întreţinerea instrumentelor topografice -repararea şi întreţinerea instrumentelor de detectare şi monitorizare a radiaţiilor. Această clasă include de asemenea repararea echipamentului pentru radiologie, electrodiagnostic şi electroterapie din clasa 2660, cum ar fi: -repararea şi întreţinerea echipamentelor de formare a imaginilor prin rezonanţă magnetică -repararea şi întreţinerea echipamentelor medicale cu ultrasunete -repararea şi întreţinerea stimulatoarelor cardiace -repararea şi întreţinerea protezelor auditive -repararea şi întreţinerea electrocardiografelor -repararea şi întreţinerea echipamentului pentru endoscopie -repararea şi întreţinerea aparaturii pentru radiologie Această clasă include de asemenea repararea instrumentelor şi echipamentelor optice din clasa 2670, dacă utilizarea acestora este în scop preponderent comercial, cum ar fi : -repararea binoclurilor -repararea microscoapelor (cu excepţia celor cu electroni şi protoni) -repararea telescoapelor -repararea prismelor şi lentilelor (cu excepţia celor oftalmice) -repararea echipamentului fotografic Această clasă exclude: -repararea maşinilor de fotocopiat,

3312 -repararea şi întreţinerea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice,

9511 -repararea proiectoarelor,

9511 -repararea şi întreţinerea echipamentelor de comunicaţii,

9512 -repararea camerelor TV şi video, profesionale,

9512 -repararea camerelor video neprofesionale,

9521 -repararea ceasurilor,

9525
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorRepararea, intretinerea si instalarea masinilor si echipamentelor
Obiect activitateRepararea echipamentelor electronice si optice

Informații de contact

AdresaSocului nr. 3B, Loc. Bistriţa | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Telefon

Informații financiare

Rezumat (2025)

Cifra de afaceri (Lei)
167.230
Profit (Lei)
67.618
Număr angajați
1
Vechime
33 ani

Informații statistice

Loading chart...

©Firme.ro

Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală

Bilanț (Lei)

AnCifra afaceriProfit anualProfit lunarDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluri propriiAngajați
2025167.23067.6185.6354.5906.64566.22168.2761
2024141.63857.5024.7924.2796.64583.29285.6581
2023121.17058.6304.8866.4616.64569.97170.1550
202274.06838.4943.2087259.22541.02549.5250
202142.82327.9232.3273805.40936.00141.0301
202028.23812.8341.0702.3639.2616.20913.1072
201918.8300023.66413.11310.625741
20189.4506.2785231801.1591.1410
20178.4052.7072265.13600-5.1360
20166.2351.7031428.2850441-7.8440

© Firme.ro

Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală

Indicatori derivați

Sumar

Marja profit net
40.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.04%
Lichiditate curentă
14.43
Viteza rotație active
2.3

Indicatori și coeficienți

Marjă profit net
40.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.04%
Profit net per salariat
67.618 Lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Marjă profit net40.43%40.6%48.39%51.97%65.21%45.45%0%66.43%32.21%27.31%
Marjă profit brut41.44%41.6%0%0%0%0%0%0%0%0%
Rentabilitatea capitalului (ROE)99.04%67.13%83.57%77.73%68.06%97.92%0%100%-52.71%-21.71%
Profit net per salariat67.618 Lei57.502 Lein/an/a27.923 Lei6.417 Lei0 Lein/an/an/a
Viteza rotație active
2.3
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
117.07 zile
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Viteza rotație active2.31.571.581.471.031.830.798.15014.14
Viteza rotație stocuri0000000000
Durata medie încasare creanțe117.07 zile186.31 zile0 zile0 zile0 zile0 zile0 zile0 zile0 zile0 zile
Cifra de afaceri per salariat167.230 Lei141.638 Lein/an/a42.823 Lei14.119 Lei18.830 Lein/an/an/a
Lichiditate curentă
14.43
Lichiditate imediată
14.43
Pondere active imobilizate
9.12%
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Lichiditate curentă14.4319.4710.8356.5994.742.630.4564.3900.05
Lichiditate imediată14.4319.4710.8356.5994.742.630.4564.3900.05
Pondere active imobilizate9.12%7.39%8.67%18.36%13.06%59.86%55.24%0%00%
Pondere active circulante90.88%92.61%91.33%81.64%86.94%40.14%44.76%100%0100%

©Firme.ro

Mărci înregistrate

Licitații cu statul

Hotărâri, notificări și mențiuni

Mențiuni în presă

Întrebări frecvente