Companie
Detalii identificare
Nume firmăMARIS COM SRL
Cod unic de înregistrare RO 5737624 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ21/341/1994
EUIDROONRC.J21/341/1994
Data înființării08.06.1994 - 31 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
Adresastr. Matei Basarab nr. -, Slobozia, Ialomiţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
236.518
Profit (Lei)
756
Număr angajați
1
Vechime
31 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 236.518 | 756 | 63 | 82.049 | 162.412 | 169.882 | 250.245 | 1 |
| 2024 | 215.575 | 46.028 | 3.836 | 126.712 | 266.409 | 109.791 | 249.488 | 0 |
| 2023 | 224.475 | 51.366 | 4.281 | 76.223 | 232.054 | 47.627 | 203.458 | 0 |
| 2022 | 392.249 | 172.665 | 14.389 | 156.492 | 227.861 | 80.723 | 152.092 | 0 |
| 2021 | 329.873 | 167.129 | 13.927 | 243.008 | 109.415 | 113.020 | -20.573 | 0 |
| 2020 | 128.989 | 38.500 | 3.208 | 344.731 | 110.728 | 46.301 | -187.702 | 0 |
| 2019 | 97.747 | 4.916 | 410 | 377.345 | 112.104 | 39.039 | -226.202 | 1 |
| 2018 | 113.719 | 0 | 0 | 387.857 | 117.538 | 39.201 | -231.118 | 1 |
| 2017 | 154.489 | 0 | 0 | 364.508 | 115.786 | 36.481 | -212.241 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.3%
Lichiditate curentă
2.07
Viteza rotație active
0.71
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.3%
Profit net per salariat
756 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.32% | 21.35% | 22.88% | 44.02% | 50.66% | 29.85% | 5.03% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0.4% | 24.84% | 26.54% | 47.31% | 53.81% | 32.97% | 6.96% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.3% | 18.45% | 25.25% | 100% | -812.37% | -20.51% | -2.17% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 756 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 4.916 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.71
Viteza rotație stocuri
11.92
Durata medie încasare creanțe
154.63 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.71 | 0.57 | 0.8 | 1.27 | 1.48 | 0.82 | 0.65 | 0.73 | 1.01 |
| Viteza rotație stocuri | 11.92 | 32.92 | 34.28 | 12.36 | 10.82 | -193.97 | 15.95 | 43.65 | 96.68 |
| Durata medie încasare creanțe | 154.63 zile | 132.83 zile | 61.66 zile | 31.07 zile | 64.1 zile | 102.86 zile | 95.94 zile | 92.76 zile | 52.17 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 236.518 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 97.747 Lei | 113.719 Lei | 77.245 Lei |
Lichiditate curentă
2.07
Lichiditate imediată
1.83
Pondere active imobilizate
48.88%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.07 | 0.87 | 0.62 | 0.52 | 0.47 | 0.13 | 0.1 | 0.1 | 0.1 |
| Lichiditate imediată | 1.83 | 0.81 | 0.54 | 0.31 | 0.34 | 0.14 | 0.09 | 0.09 | 0.1 |
| Pondere active imobilizate | 48.88% | 70.82% | 82.97% | 73.84% | 49.19% | 70.51% | 74.17% | 74.99% | 76.04% |
| Pondere active circulante | 51.12% | 29.18% | 17.03% | 26.16% | 50.81% | 29.49% | 25.83% | 25.01% | 23.96% |
©Firme.ro