Companie
Detalii identificare
Nume firmăDRAGON COM SRL
Cod unic de înregistrare RO 5744800 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1994001198220
EUIDROONRC.J1994001198220
Data înființării09.06.1994 - 31 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
Adresastr. Ciric nr. 18, Iaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
444.118
Profit (Lei)
317.544
Număr angajați
1
Vechime
31 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 444.118 | 317.544 | 26.462 | 79.656 | 230.085 | 174.604 | 325.033 | 1 |
| 2024 | 383.444 | 284.777 | 23.731 | 50.857 | 237.386 | 151.274 | 337.803 | 1 |
| 2023 | 371.532 | 283.760 | 23.647 | 46.459 | 244.092 | 96.371 | 294.004 | 1 |
| 2022 | 296.332 | 217.015 | 18.085 | 44.610 | 251.077 | 74.689 | 281.156 | 1 |
| 2021 | 243.693 | 165.954 | 13.830 | 32.047 | 250.498 | 121.020 | 339.471 | 1 |
| 2020 | 156.317 | 78.851 | 6.571 | 104.768 | 256.764 | 21.521 | 173.517 | 1 |
| 2019 | 152.590 | 83.344 | 6.945 | 214.999 | 263.356 | 46.308 | 94.665 | 1 |
| 2018 | 152.298 | 83.477 | 6.956 | 284.013 | 263.060 | 32.275 | 11.322 | 1 |
| 2017 | 117.668 | 51.936 | 4.328 | 407.036 | 265.612 | 69.268 | -72.156 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
71.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97.7%
Lichiditate curentă
2.19
Viteza rotație active
1.1
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
71.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97.7%
Profit net per salariat
317.544 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 71.5% | 74.27% | 76.38% | 73.23% | 68.1% | 50.44% | 54.62% | 54.81% | 44.14% |
| Marjă profit brut | 73.4% | 75.78% | 77.34% | 74.23% | 69.1% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 97.7% | 84.3% | 96.52% | 77.19% | 48.89% | 45.44% | 88.04% | 100% | -71.98% |
| Profit net per salariat | 317.544 Lei | 284.777 Lei | 283.760 Lei | 217.015 Lei | 165.954 Lei | 78.851 Lei | 83.344 Lei | 83.477 Lei | 51.936 Lei |
Viteza rotație active
1.1
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
127.58 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.1 | 0.99 | 1.09 | 0.91 | 0.66 | 0.56 | 0.49 | 0.52 | 0.35 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 127.58 zile | 42.67 zile | 31.45 zile | 41.76 zile | 47.13 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 444.118 Lei | 383.444 Lei | 371.532 Lei | 296.332 Lei | 243.693 Lei | 156.317 Lei | 152.590 Lei | 152.298 Lei | 117.668 Lei |
Lichiditate curentă
2.19
Lichiditate imediată
2.19
Pondere active imobilizate
56.85%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.19 | 2.97 | 2.07 | 1.67 | 3.78 | 0.21 | 0.22 | 0.11 | 0.17 |
| Lichiditate imediată | 2.19 | 2.97 | 2.07 | 1.67 | 3.78 | 0.21 | 0.22 | 0.11 | 0.17 |
| Pondere active imobilizate | 56.85% | 61.08% | 71.69% | 77.07% | 67.43% | 92.27% | 85.05% | 89.07% | 79.32% |
| Pondere active circulante | 43.15% | 38.92% | 28.31% | 22.93% | 32.57% | 7.73% | 14.95% | 10.93% | 20.68% |
©Firme.ro