Companie
Detalii identificare
Nume firmăTABARDICI VASILICA SRL
Cod unic de înregistrare RO 5807010 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ17/1545/1994
EUIDROONRC.J17/1545/1994
Data înființării21.06.1994 - 31 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4771
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de îmbrăcăminte -vânzarea cu amănuntul a articolelor din blană -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de îmbrăcăminte, cum ar fi mănuşi, cravate, bretele etc. Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a textilelor,
4751
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de îmbrăcăminte -vânzarea cu amănuntul a articolelor din blană -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de îmbrăcăminte, cum ar fi mănuşi, cravate, bretele etc. Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a textilelor,
4751
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al imbracamintei, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaBrăilei nr. 156A, Galaţi, Galaţi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
334.211
Profit (Lei)
122.623
Număr angajați
1
Vechime
31 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 334.211 | 122.623 | 10.219 | 73.280 | 242.381 | 197.278 | 366.379 | 1 |
| 2024 | 318.667 | 150.355 | 12.530 | 136.582 | 273.188 | 178.150 | 314.756 | 1 |
| 2023 | 250.299 | 88.653 | 7.388 | 198.024 | 240.588 | 121.837 | 164.401 | 1 |
| 2022 | 202.947 | 131.391 | 10.949 | 275.886 | 259.338 | 92.297 | 75.749 | 0 |
| 2021 | 200.089 | 85.340 | 7.112 | 435.941 | 278.088 | 102.211 | -55.642 | 1 |
| 2020 | 212.394 | 140.789 | 11.732 | 604.214 | 293.216 | 257.322 | -53.676 | 0 |
| 2019 | 126.963 | 47.264 | 3.939 | 809.034 | 299.963 | 227.300 | -281.771 | 0 |
| 2018 | 37.109 | 0 | 0 | 831.808 | 323.900 | 178.793 | -329.115 | 1 |
| 2017 | 90.908 | 5.420 | 452 | 725.843 | 261.451 | 158.771 | -305.621 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
36.69%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
33.47%
Lichiditate curentă
2.69
Viteza rotație active
0.76
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
36.69%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
33.47%
Profit net per salariat
122.623 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 36.69% | 47.18% | 35.42% | 64.74% | 42.65% | 66.29% | 37.23% | 0% | 5.96% |
| Marjă profit brut | 38.01% | 48.74% | 36.42% | 67.22% | 43.23% | 67.34% | 38.8% | 0% | 7.28% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 33.47% | 47.77% | 53.92% | 100% | -153.37% | -262.29% | -16.77% | 0% | -1.77% |
| Profit net per salariat | 122.623 Lei | 150.355 Lei | 88.653 Lei | n/a | 85.340 Lei | n/a | n/a | 0 Lei | 5.420 Lei |
Viteza rotație active
0.76
Viteza rotație stocuri
4.29
Durata medie încasare creanțe
77.63 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.76 | 0.71 | 0.69 | 0.58 | 0.53 | 0.39 | 0.24 | 0.07 | 0.22 |
| Viteza rotație stocuri | 4.29 | 4.47 | 4.65 | 4.37 | 3.4 | 1 | 0.72 | 0.3 | 0.79 |
| Durata medie încasare creanțe | 77.63 zile | 88.69 zile | 70.36 zile | 75.36 zile | 74.29 zile | 73.85 zile | 144.77 zile | 495.45 zile | 149.76 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 334.211 Lei | 318.667 Lei | 250.299 Lei | n/a | 200.089 Lei | n/a | n/a | 37.109 Lei | 90.908 Lei |
Lichiditate curentă
2.69
Lichiditate imediată
1.63
Pondere active imobilizate
55.13%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.69 | 1.3 | 0.62 | 0.33 | 0.23 | 0.43 | 0.28 | 0.21 | 0.22 |
| Lichiditate imediată | 1.63 | 0.78 | 0.34 | 0.17 | 0.1 | 0.07 | 0.06 | 0.07 | 0.06 |
| Pondere active imobilizate | 55.13% | 60.53% | 66.38% | 73.75% | 73.12% | 53.26% | 56.89% | 64.43% | 62.22% |
| Pondere active circulante | 44.87% | 39.47% | 33.62% | 26.25% | 26.88% | 46.74% | 43.11% | 35.57% | 37.78% |
©Firme.ro