Companie
Detalii identificare
Nume firmăTRENT SRL
Cod unic de înregistrare RO 5900267 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1994000601194
EUIDROONRC.J1994000601194
Data înființării08.07.1994 - 31 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4771
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de îmbrăcăminte -vânzarea cu amănuntul a articolelor din blană -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de îmbrăcăminte, cum ar fi mănuşi, cravate, bretele etc. Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a textilelor,
4751
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de îmbrăcăminte -vânzarea cu amănuntul a articolelor din blană -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de îmbrăcăminte, cum ar fi mănuşi, cravate, bretele etc. Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a textilelor,
4751
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al imbracamintei, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaKossuth Lajos nr. 12, Loc. Miercurea Ciuc | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
23.222
Profit (Lei)
293.627
Număr angajați
0
Vechime
31 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 23.222 | 293.627 | 24.469 | 487.163 | 20.974 | 798.184 | 331.995 | 0 |
| 2023 | 106.194 | 5.225 | 435 | 13.419 | 105.591 | 123.196 | 215.368 | 0 |
| 2022 | 165.358 | 23.928 | 1.994 | 15.324 | 109.921 | 150.330 | 244.927 | 0 |
| 2021 | 123.795 | 14.071 | 1.173 | 5.003 | 114.945 | 126.058 | 236.000 | 0 |
| 2020 | 113.902 | 5.220 | 435 | 4.378 | 119.967 | 146.307 | 261.896 | 1 |
| 2019 | 268.495 | 15.553 | 1.296 | 8.614 | 124.991 | 160.299 | 276.676 | 1 |
| 2018 | 250.525 | 309 | 26 | 9.216 | 130.015 | 133.626 | 282.175 | 2 |
| 2017 | 285.983 | 10.136 | 845 | 11.479 | 135.039 | 174.096 | 297.656 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1264.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
88.44%
Lichiditate curentă
1.64
Viteza rotație active
0.03
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1264.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
88.44%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1264.43% | 4.92% | 14.47% | 11.37% | 4.58% | 5.79% | 0.12% | 3.54% |
| Marjă profit brut | 1577% | 5.93% | 17.47% | 14.37% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 88.44% | 2.43% | 9.77% | 5.96% | 1.99% | 5.62% | 0.11% | 3.41% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 5.220 Lei | 15.553 Lei | 155 Lei | 3.379 Lei |
Viteza rotație active
0.03
Viteza rotație stocuri
0.41
Durata medie încasare creanțe
4101.75 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.03 | 0.46 | 0.64 | 0.51 | 0.43 | 0.94 | 0.95 | 0.93 |
| Viteza rotație stocuri | 0.41 | 1.86 | 1.79 | 1.37 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 4101.75 zile | 10.93 zile | 6.92 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 113.902 Lei | 268.495 Lei | 125.263 Lei | 95.328 Lei |
Lichiditate curentă
1.64
Lichiditate imediată
1.52
Pondere active imobilizate
2.56%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.64 | 9.18 | 9.81 | 25.2 | 33.42 | 18.61 | 14.5 | 15.17 |
| Lichiditate imediată | 1.52 | 4.92 | 3.78 | 7.19 | 33.42 | 18.61 | 14.5 | 15.17 |
| Pondere active imobilizate | 2.56% | 46.15% | 42.24% | 47.69% | 45.05% | 43.81% | 49.32% | 43.68% |
| Pondere active circulante | 97.44% | 53.85% | 57.76% | 52.31% | 54.95% | 56.19% | 50.68% | 56.32% |
©Firme.ro