Companie
Detalii identificare
Nume firmăZERO ARCHITECTS SRL
Cod unic de înregistrare RO 5930993 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/12803/1994
EUIDROONRC.J40/12803/1994
Data înființării18.07.1994 - 31 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4647
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al mobilei de uz casnic -comerţul cu ridicata al covoarelor -comerţul cu ridicata al articolelor de iluminant Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al mobilei de birou,
4665
-comerţul cu ridicata al mobilei de uz casnic -comerţul cu ridicata al covoarelor -comerţul cu ridicata al articolelor de iluminant Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al mobilei de birou,
4665
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al mobilei, covoarelor si a articolelor de iluminat
Informații de contact
AdresaSos. Mihai Bravu nr. 108, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
456.159
Profit (Lei)
85.682
Număr angajați
1
Vechime
31 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 456.159 | 85.682 | 7.140 | 324.192 | 0 | 410.039 | 85.922 | 1 |
| 2024 | 491.364 | 118.268 | 9.856 | 413.020 | 0 | 531.444 | 118.508 | 1 |
| 2023 | 88.056 | 0 | 0 | 329.775 | 475 | 409.688 | 80.641 | 1 |
| 2022 | 744.417 | 191.338 | 15.945 | 1.283.301 | 2.655 | 1.471.989 | 191.578 | 1 |
| 2021 | 554.635 | 164.921 | 13.743 | 332.825 | 5.877 | 1.604.746 | 1.267.160 | 1 |
| 2020 | 334.549 | 97.278 | 8.107 | 128.089 | 9.098 | 1.507.758 | 1.312.839 | 1 |
| 2019 | 605.015 | 195.172 | 16.264 | 111.770 | 7.286 | 1.319.765 | 1.215.561 | 1 |
| 2018 | 882.675 | 298.354 | 24.863 | 170.162 | 0 | 1.183.213 | 1.020.389 | 1 |
| 2017 | 2.188.427 | 721.795 | 60.150 | 293.311 | 0 | 1.036.503 | 722.035 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
18.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.72%
Lichiditate curentă
1.26
Viteza rotație active
1.11
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
18.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.72%
Profit net per salariat
85.682 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 18.78% | 24.07% | 0% | 25.7% | 29.74% | 29.08% | 32.26% | 33.8% | 32.98% |
| Marjă profit brut | 21.81% | 26.98% | 0% | 26.71% | 30.71% | 30% | 33.17% | 34.73% | 33.98% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.72% | 99.8% | 0% | 99.87% | 13.02% | 7.41% | 16.06% | 29.24% | 99.97% |
| Profit net per salariat | 85.682 Lei | 118.268 Lei | 0 Lei | 191.338 Lei | 164.921 Lei | 97.278 Lei | 195.172 Lei | 298.354 Lei | 721.795 Lei |
Viteza rotație active
1.11
Viteza rotație stocuri
7.93
Durata medie încasare creanțe
72.96 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.11 | 0.92 | 0.21 | 0.5 | 0.34 | 0.22 | 0.46 | 0.75 | 2.11 |
| Viteza rotație stocuri | 7.93 | 8.55 | 1.52 | 12.89 | 7.45 | 4.44 | 8.16 | 14.81 | 19.66 |
| Durata medie încasare creanțe | 72.96 zile | 0.84 zile | 0.26 zile | 0 zile | 10.51 zile | 58.46 zile | 0 zile | 65.38 zile | 4.48 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 456.159 Lei | 491.364 Lei | 88.056 Lei | 744.417 Lei | 554.635 Lei | 334.549 Lei | 605.015 Lei | 882.675 Lei | 2.188.427 Lei |
Lichiditate curentă
1.26
Lichiditate imediată
1.09
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.26 | 1.29 | 1.24 | 1.15 | 4.82 | 11.77 | 11.81 | 6.95 | 3.53 |
| Lichiditate imediată | 1.09 | 1.15 | 1.07 | 1.1 | 4.6 | 11.18 | 11.14 | 6.6 | 3.15 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0.12% | 0.18% | 0.36% | 0.6% | 0.55% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 99.88% | 99.82% | 99.64% | 99.4% | 99.45% | 100% | 100% |
©Firme.ro