Companie
Detalii identificare
Nume firmăPE & JORDACHE SRL
Cod unic de înregistrare RO 5975081 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ03/1042/1994
EUIDROONRC.J03/1042/1994
Data înființării28.07.1994 - 31 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5811
Această clasă include activităţile de editare a cărţilor în formă tipărită, în format electronic sau audio, ori pe Internet. Această clasă include:
-editarea cărţilor, broşurilor, pliantelor şi materialelor similare, inclusiv editarea dicţionarelor şi a enciclopediilor -editarea atlaselor şi hărţilor -editarea cărţilor în format audio -editarea enciclopediilor etc. pe CD-ROM Această clasă exclude: -producţia de globuri pământeşti,
3299 -editarea de materiale publicitare,
5819 -editarea cărţilor de muzică şi a partiturilor,
5920 -activităţi ale autorilor independenţi,
9003
-editarea cărţilor, broşurilor, pliantelor şi materialelor similare, inclusiv editarea dicţionarelor şi a enciclopediilor -editarea atlaselor şi hărţilor -editarea cărţilor în format audio -editarea enciclopediilor etc. pe CD-ROM Această clasă exclude: -producţia de globuri pământeşti,
3299 -editarea de materiale publicitare,
5819 -editarea cărţilor de muzică şi a partiturilor,
5920 -activităţi ale autorilor independenţi,
9003
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de editare
Obiect activitateActivitati de editare a cartilor
Informații de contact
Adresastr. Smeurei, Piteşti, Argeş
Telefon
Social Media
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
3.170.698
Profit (Lei)
-618.167
Număr angajați
17
Vechime
31 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.170.698 | -618.167 | -51.514 | 4.863.710 | 833.968 | 5.300.838 | 1.315.605 | 17 |
| 2024 | 4.482.200 | 566.781 | 47.232 | 4.807.024 | 868.331 | 5.754.806 | 1.933.773 | 16 |
| 2023 | 3.458.990 | 81.729 | 6.811 | 5.034.797 | 905.127 | 5.369.673 | 1.366.992 | 17 |
| 2022 | 3.793.936 | 939.388 | 78.282 | 5.076.201 | 950.181 | 5.253.032 | 1.285.263 | 17 |
| 2021 | 2.715.951 | 233.893 | 19.491 | 2.504.712 | 1.003.016 | 4.652.956 | 3.196.320 | 18 |
| 2020 | 2.617.206 | 299.613 | 24.968 | 3.099.742 | 805.866 | 5.256.303 | 2.962.427 | 18 |
| 2019 | 3.410.382 | 804.945 | 67.079 | 4.407.365 | 795.305 | 6.259.759 | 2.662.815 | 19 |
| 2018 | 3.380.183 | 1.075.253 | 89.604 | 4.238.054 | 801.454 | 5.168.419 | 1.857.869 | 20 |
| 2017 | 1.936.814 | 46.213 | 3.851 | 4.084.638 | 804.430 | 4.062.824 | 782.616 | 20 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-19.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-46.99%
Lichiditate curentă
1.09
Viteza rotație active
0.52
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-19.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-46.99%
Profit net per salariat
-36.363 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -19.5% | 12.65% | 2.36% | 24.76% | 8.61% | 11.45% | 23.6% | 31.81% | 2.39% |
| Marjă profit brut | 0% | 15.11% | 6.87% | 25.76% | 9.62% | 12.45% | 24.6% | 32.81% | 2.97% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -46.99% | 29.31% | 5.98% | 73.09% | 7.32% | 10.11% | 30.23% | 57.88% | 5.9% |
| Profit net per salariat | -36.363 Lei | 35.424 Lei | 4.808 Lei | 55.258 Lei | 12.994 Lei | 16.645 Lei | 42.366 Lei | 53.763 Lei | 2.311 Lei |
Viteza rotație active
0.52
Viteza rotație stocuri
2.25
Durata medie încasare creanțe
327.12 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.52 | 0.68 | 0.55 | 0.61 | 0.48 | 0.43 | 0.48 | 0.57 | 0.4 |
| Viteza rotație stocuri | 2.25 | 3.73 | 2.01 | 2.47 | 1.86 | 1.92 | 2.19 | 2.96 | 1.6 |
| Durata medie încasare creanțe | 327.12 zile | 292.95 zile | 332.6 zile | 295.67 zile | 339.79 zile | 444.14 zile | 409.75 zile | 397.5 zile | 515.58 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 186.512 Lei | 280.138 Lei | 203.470 Lei | 223.173 Lei | 150.886 Lei | 145.400 Lei | 179.494 Lei | 169.009 Lei | 96.841 Lei |
Lichiditate curentă
1.09
Lichiditate imediată
0.8
Pondere active imobilizate
13.59%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.09 | 1.2 | 1.07 | 1.03 | 1.86 | 1.7 | 1.42 | 1.22 | 0.99 |
| Lichiditate imediată | 0.8 | 0.95 | 0.72 | 0.73 | 1.28 | 1.26 | 1.07 | 0.95 | 0.7 |
| Pondere active imobilizate | 13.59% | 13.11% | 14.42% | 15.32% | 17.73% | 13.29% | 11.27% | 13.42% | 16.53% |
| Pondere active circulante | 86.41% | 86.89% | 85.58% | 84.68% | 82.27% | 86.71% | 88.73% | 86.58% | 83.47% |
©Firme.ro
