Companie
Detalii identificare
Nume firmăMELINTEANU PREST SRL
Cod unic de înregistrare RO 6049640 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1994000634392
EUIDROONRC.J1994000634392
Data înființării15.08.1994 - 31 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8553
Această clasă include de asemenea:
-şcoli de pilotaj şi de navigaţie aeriană şi navală, în vederea obţinerii de certificate şi permise altele decât cele profesionale Această clasă exclude: -şcoli de conducere pentru şoferi profesionişti,
8532
Această clasă include de asemenea:
-şcoli de pilotaj şi de navigaţie aeriană şi navală, în vederea obţinerii de certificate şi permise altele decât cele profesionale Această clasă exclude: -şcoli de conducere pentru şoferi profesionişti,
8532
Industrie
învăţământ
Sectorinvatamant
Obiect activitatescoli de conducere (pilotaj)
Informații de contact
AdresaMoldova nr. 13, Loc. Focşani | Municipiul Focşani, Vrancea
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
475.976
Profit (Lei)
-196.816
Număr angajați
9
Vechime
31 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 475.976 | -196.816 | -16.401 | 356.829 | 212.012 | 22.697 | -135.058 | 9 |
| 2023 | 672.563 | 0 | 0 | 254.285 | 272.451 | 62.529 | 61.758 | 9 |
| 2022 | 552.781 | 415.432 | 34.619 | 186.792 | 273.939 | 24.951 | 104.035 | 9 |
| 2021 | 525.556 | 0 | 0 | 700.577 | 416.760 | 11.821 | -271.996 | 10 |
| 2020 | 524.198 | 0 | 0 | 536.457 | 421.336 | 5.567 | -109.554 | 13 |
| 2019 | 647.898 | 0 | 0 | 361.062 | 364.768 | 13.672 | 17.378 | 13 |
| 2018 | 599.291 | 0 | 0 | 258.841 | 350.422 | 8.315 | 99.896 | 11 |
| 2017 | 510.111 | 0 | 0 | 258.065 | 369.642 | 79 | 111.656 | 11 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-41.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.06
Viteza rotație active
2.03
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-41.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-21.868 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -41.35% | 0% | 75.15% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 75.15% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 0% | 100% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -21.868 Lei | 0 Lei | 46.159 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
2.03
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
13.07 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.03 | 2.01 | 1.85 | 1.23 | 1.23 | 1.71 | 1.67 | 1.38 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 13.07 zile | 9.48 zile | 12.24 zile | 5.19 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 52.886 Lei | 74.729 Lei | 61.420 Lei | 52.556 Lei | 40.323 Lei | 49.838 Lei | 54.481 Lei | 46.374 Lei |
Lichiditate curentă
0.06
Lichiditate imediată
0.06
Pondere active imobilizate
90.33%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.06 | 0.25 | 0.13 | 0.02 | 0.01 | 0.04 | 0.03 | 0 |
| Lichiditate imediată | 0.06 | 0.25 | 0.13 | 0.02 | 0.01 | 0.04 | 0.03 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 90.33% | 81.33% | 91.65% | 97.24% | 98.7% | 96.39% | 97.68% | 99.98% |
| Pondere active circulante | 9.67% | 18.67% | 8.35% | 2.76% | 1.3% | 3.61% | 2.32% | 0.02% |
©Firme.ro
