Companie
Detalii identificare
Nume firmăROUND INVEST SRL
Cod unic de înregistrare RO 6057421 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/15140/1994
EUIDROONRC.J40/15140/1994
Data înființării18.08.1994 - 31 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaB-Dul Theodor Pallady nr. 287, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
345.931
Profit (Lei)
85.770
Număr angajați
1
Vechime
31 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 345.931 | 85.770 | 7.148 | 36.456 | 1.091.364 | 258.056 | 1.312.964 | 1 |
| 2024 | 350.783 | 11.932 | 994 | 30.265 | 1.056.222 | 204.706 | 1.230.663 | 2 |
| 2023 | 271.071 | 142.018 | 11.835 | 30.008 | 1.091.123 | 244.572 | 1.305.687 | 2 |
| 2022 | 239.292 | 86.604 | 7.217 | 103.448 | 745.377 | 552.011 | 1.193.940 | 2 |
| 2021 | 187.059 | 0 | 0 | 710.972 | 1.076.287 | 586.210 | 951.525 | 2 |
| 2020 | 146.062 | 0 | 0 | 958.627 | 1.414.225 | 616.505 | 1.072.103 | 2 |
| 2019 | 119.536 | 0 | 0 | 329.531 | 1.457.991 | 83.657 | 1.212.117 | 2 |
| 2018 | 129.179 | 0 | 0 | 408.294 | 987.747 | 188.686 | 768.139 | 2 |
| 2017 | 138.271 | 3.197 | 266 | 71.158 | 668.757 | 292.692 | 890.291 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
24.79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.53%
Lichiditate curentă
7.08
Viteza rotație active
0.26
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
24.79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.53%
Profit net per salariat
85.770 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 24.79% | 3.4% | 52.39% | 36.19% | 0% | 0% | 0% | 0% | 2.31% |
| Marjă profit brut | 26.44% | 4.93% | 53.39% | 39.87% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 6.53% | 0.97% | 10.88% | 7.25% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.36% |
| Profit net per salariat | 85.770 Lei | 5.966 Lei | 71.009 Lei | 43.302 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 1.599 Lei |
Viteza rotație active
0.26
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
189.53 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.26 | 0.28 | 0.2 | 0.18 | 0.11 | 0.07 | 0.08 | 0.11 | 0.14 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 4.03 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 189.53 zile | 205.86 zile | 213.44 zile | 170.03 zile | 287.52 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 345.931 Lei | 175.392 Lei | 135.536 Lei | 119.646 Lei | 93.530 Lei | 73.031 Lei | 59.768 Lei | 64.590 Lei | 69.136 Lei |
Lichiditate curentă
7.08
Lichiditate imediată
7.08
Pondere active imobilizate
80.88%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7.08 | 6.76 | 8.15 | 5.34 | 0.82 | 0.64 | 0.25 | 0.46 | 4.11 |
| Lichiditate imediată | 7.08 | 6.76 | 8.15 | 4.76 | 0.82 | 0.64 | 0.25 | 0.46 | 4.11 |
| Pondere active imobilizate | 80.88% | 83.77% | 81.69% | 57.45% | 64.74% | 69.64% | 94.57% | 83.96% | 69.56% |
| Pondere active circulante | 19.12% | 16.23% | 18.31% | 42.55% | 35.26% | 30.36% | 5.43% | 16.04% | 30.44% |
©Firme.ro