Companie
Detalii identificare
Nume firmăRO PRAM ELECTRIC SRL
Cod unic de înregistrare6113890 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ13/2810/1994
EUIDROONRC.J13/2810/1994
Data înființării01.09.1994 - 31 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4321
Această clasă include lucrările de instalaţii electrice în toate tipurile de clădiri şi lucrarile de geniu civil : -instalaţii (cablaje) electrice şi de armături electrice -instalaţii (cablaje) pentru telecomunicaţii -instalaţii (cablaje) pentru reţele de calculatoare şi televiziune prin cablu, inclusiv cu fibre optice -antene satelit -sisteme de iluminat -alarme de semnalizare a incendiilor -alarme antiefracţie -iluminat stradal şi semnalizatoare electrice -sisteme de iluminat al pistelor din aeroporturi
Această clasă include de asemenea:
-conectarea (racordarea) aparatelor electrice şi a echipamentului casnic, inclusiv sisteme de încălzire prin pardoseli Această clasă exclude: -construcţia liniilor de comunicaţii şi de transport a energiei electrice,
4222 -monitorizarea şi supravegherea de la distanţă a sistemelor electronice de securitate, cum ar fi alarme antiefracţie şi alarme de semnalizare a incendiilor, inclusiv instalarea şi întreţinerea acestora,
8020
Această clasă include de asemenea:
-conectarea (racordarea) aparatelor electrice şi a echipamentului casnic, inclusiv sisteme de încălzire prin pardoseli Această clasă exclude: -construcţia liniilor de comunicaţii şi de transport a energiei electrice,
4222 -monitorizarea şi supravegherea de la distanţă a sistemelor electronice de securitate, cum ar fi alarme antiefracţie şi alarme de semnalizare a incendiilor, inclusiv instalarea şi întreţinerea acestora,
8020
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de instalatii electrice
Informații de contact
AdresaB-Dul Tomis nr. 291, Constanţa, Constanţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
121.510
Profit (Lei)
20.377
Număr angajați
1
Vechime
31 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 121.510 | 20.377 | 1.698 | 35.766 | 10.944 | 32.914 | 9.415 | 1 |
| 2024 | 114.036 | 6.918 | 577 | 63.978 | 24.213 | 28.733 | -10.962 | 1 |
| 2023 | 87.407 | 0 | 0 | 81.105 | 18.625 | 44.496 | -17.880 | 1 |
| 2022 | 220.421 | 15.027 | 1.252 | 36.558 | 24.701 | 63.598 | 51.741 | 2 |
| 2021 | 160.122 | 13.224 | 1.102 | 65.501 | 31.796 | 100.529 | 67.357 | 1 |
| 2020 | 113.341 | 17.946 | 1.496 | 12.213 | 11.988 | 53.810 | 54.133 | 1 |
| 2019 | 104.533 | 30.643 | 2.554 | 9.760 | 11.674 | 57.962 | 60.187 | 1 |
| 2018 | 86.938 | 36.949 | 3.079 | 2.066 | 15.399 | 38.621 | 52.831 | 1 |
| 2017 | 36.957 | 10.338 | 862 | 13.546 | 6.596 | 22.832 | 15.882 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
16.77%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.92
Viteza rotație active
2.77
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
16.77%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
20.377 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 16.77% | 6.07% | 0% | 6.82% | 8.26% | 15.83% | 29.31% | 42.5% | 27.97% |
| Marjă profit brut | 24.06% | 11.83% | 0% | 7.84% | 9.17% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | -63.11% | 0% | 29.04% | 19.63% | 33.15% | 50.91% | 69.94% | 65.09% |
| Profit net per salariat | 20.377 Lei | 6.918 Lei | 0 Lei | 7.514 Lei | 13.224 Lei | 17.946 Lei | 30.643 Lei | 36.949 Lei | 10.338 Lei |
Viteza rotație active
2.77
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
67.05 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.77 | 2.15 | 1.38 | 2.5 | 1.21 | 1.72 | 1.5 | 1.61 | 1.26 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 67.05 zile | 49.69 zile | 98.35 zile | 69.55 zile | 47.15 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 121.510 Lei | 114.036 Lei | 87.407 Lei | 110.211 Lei | 160.122 Lei | 113.341 Lei | 104.533 Lei | 86.938 Lei | 36.957 Lei |
Lichiditate curentă
0.92
Lichiditate imediată
0.92
Pondere active imobilizate
24.95%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.92 | 0.45 | 0.55 | 1.74 | 1.53 | 4.41 | 5.94 | 18.69 | 1.69 |
| Lichiditate imediată | 0.92 | 0.45 | 0.55 | 1.74 | 1.53 | 4.41 | 5.94 | 18.69 | 1.69 |
| Pondere active imobilizate | 24.95% | 45.73% | 29.51% | 27.97% | 24.03% | 18.22% | 16.76% | 28.51% | 22.41% |
| Pondere active circulante | 75.05% | 54.27% | 70.49% | 72.03% | 75.97% | 81.78% | 83.24% | 71.49% | 77.59% |
©Firme.ro