Companie
Detalii identificare
Nume firmăMONDEO SRL
Cod unic de înregistrare6115662 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1994002874132
EUIDROONRC.J1994002874132
Data înființării01.09.1994 - 31 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2211
Această clasă include:
-fabricarea anvelopelor din cauciuc pentru vehicule, echipamente, maşini mobile, aeronave, jucării, mobilă şi alte utilizări: -anvelope pneumatice -anvelope pline (solide) şi anvelope elastice -fabricarea camerelor de aer pentru anvelope; -fabricarea suprafeţelor (benzilor) de rulare iterşanjabile, a flapsurilor, a benzilor (,,cocoaşă de camilă”), pentru recondiţionarea anvelopelor, etc. -reconstruirea şi reşaparea anvelopelor Această clasă exclude: -fabricarea materialelor pentru repararea cauciucului,
2219 -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer,
4520
-fabricarea anvelopelor din cauciuc pentru vehicule, echipamente, maşini mobile, aeronave, jucării, mobilă şi alte utilizări: -anvelope pneumatice -anvelope pline (solide) şi anvelope elastice -fabricarea camerelor de aer pentru anvelope; -fabricarea suprafeţelor (benzilor) de rulare iterşanjabile, a flapsurilor, a benzilor (,,cocoaşă de camilă”), pentru recondiţionarea anvelopelor, etc. -reconstruirea şi reşaparea anvelopelor Această clasă exclude: -fabricarea materialelor pentru repararea cauciucului,
2219 -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer,
4520
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea produselor din cauciuc si mase plastice
Obiect activitateFabricarea anvelopelor si a camerelor de aer; resaparea si refacerea anvelopelor
Informații de contact
AdresaMacilor nr. 4, Constanţa, Constanţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
62.754
Profit (Lei)
-115.400
Număr angajați
3
Vechime
31 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 62.754 | -115.400 | -9.617 | 241.680 | 4.420 | 5.267 | -231.993 | 3 |
| 2023 | 55.453 | 13.463 | 1.122 | 144.768 | 4.660 | 23.515 | -116.593 | 0 |
| 2022 | 54.005 | 47.943 | 3.995 | 183.098 | 0 | 53.042 | -130.056 | 0 |
| 2018 | 69.207 | 19.346 | 1.612 | 182.493 | 0 | 4.494 | -177.999 | 3 |
| 2017 | 46.748 | -79.272 | -6.606 | 204.052 | 0 | 3.335 | -200.717 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-183.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
49.74%
Lichiditate curentă
0.02
Viteza rotație active
6.48
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-183.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
49.74%
Profit net per salariat
-38.467 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -183.89% | 24.28% | 88.78% | 27.95% | -169.57% |
| Marjă profit brut | 0% | 31.94% | 89.78% | 27.95% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 49.74% | -11.55% | -36.86% | -10.87% | 39.49% |
| Profit net per salariat | -38.467 Lei | n/a | n/a | 6.449 Lei | n/a |
Viteza rotație active
6.48
Viteza rotație stocuri
14.24
Durata medie încasare creanțe
0.51 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 6.48 | 1.97 | 1.02 | 15.4 | 14.02 |
| Viteza rotație stocuri | 14.24 | 12.58 | 12.25 | 15.7 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.51 zile | 0.57 zile | 0.59 zile | 0.46 zile | 0.68 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 20.918 Lei | n/a | n/a | 23.069 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.02
Lichiditate imediată
0
Pondere active imobilizate
45.63%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.02 | 0.16 | 0.29 | 0.02 | 0.02 |
| Lichiditate imediată | 0 | 0.13 | 0.27 | 0 | 0.02 |
| Pondere active imobilizate | 45.63% | 16.54% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 54.37% | 83.46% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro