Companie
Detalii identificare
Nume firmăSIGMA FIRE IMPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 6243564 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/17254/1994
EUIDROONRC.J40/17254/1994
Data înființării06.10.1994 - 31 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4321
Această clasă include lucrările de instalaţii electrice în toate tipurile de clădiri şi lucrarile de geniu civil : -instalaţii (cablaje) electrice şi de armături electrice -instalaţii (cablaje) pentru telecomunicaţii -instalaţii (cablaje) pentru reţele de calculatoare şi televiziune prin cablu, inclusiv cu fibre optice -antene satelit -sisteme de iluminat -alarme de semnalizare a incendiilor -alarme antiefracţie -iluminat stradal şi semnalizatoare electrice -sisteme de iluminat al pistelor din aeroporturi
Această clasă include de asemenea:
-conectarea (racordarea) aparatelor electrice şi a echipamentului casnic, inclusiv sisteme de încălzire prin pardoseli Această clasă exclude: -construcţia liniilor de comunicaţii şi de transport a energiei electrice,
4222 -monitorizarea şi supravegherea de la distanţă a sistemelor electronice de securitate, cum ar fi alarme antiefracţie şi alarme de semnalizare a incendiilor, inclusiv instalarea şi întreţinerea acestora,
8020
Această clasă include de asemenea:
-conectarea (racordarea) aparatelor electrice şi a echipamentului casnic, inclusiv sisteme de încălzire prin pardoseli Această clasă exclude: -construcţia liniilor de comunicaţii şi de transport a energiei electrice,
4222 -monitorizarea şi supravegherea de la distanţă a sistemelor electronice de securitate, cum ar fi alarme antiefracţie şi alarme de semnalizare a incendiilor, inclusiv instalarea şi întreţinerea acestora,
8020
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de instalatii electrice
Informații de contact
AdresaB-Dul Alexandru Obregia nr. 20Bis, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
243.135
Profit (Lei)
145.259
Număr angajați
0
Vechime
31 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 243.135 | 145.259 | 12.105 | 274.444 | 12.133 | 1.989.248 | 1.727.413 | 0 |
| 2023 | 138.250 | 18.558 | 1.547 | 212.604 | 13.930 | 2.155.502 | 1.957.153 | 1 |
| 2022 | 178.728 | 73.931 | 6.161 | 213.199 | 2.236 | 2.149.559 | 1.938.596 | 1 |
| 2021 | 77.801 | 32.023 | 2.669 | 221.758 | 0 | 2.086.412 | 1.864.665 | 1 |
| 2020 | 63.164 | 25.249 | 2.104 | 232.026 | 0 | 2.064.667 | 1.832.641 | 1 |
| 2019 | 116.513 | 26.742 | 2.229 | 231.317 | 0 | 2.038.710 | 1.807.393 | 1 |
| 2018 | 49.397 | 0 | 0 | 245.530 | 0 | 2.026.001 | 1.780.651 | 1 |
| 2017 | 47.058 | 64.991 | 5.416 | 238.987 | 3.427 | 2.019.265 | 1.783.705 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
59.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.41%
Lichiditate curentă
7.25
Viteza rotație active
0.12
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
59.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.41%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 59.74% | 13.42% | 41.37% | 41.16% | 39.97% | 22.95% | 0% | 138.11% |
| Marjă profit brut | 71.68% | 18.39% | 44.16% | 43.26% | 40.97% | 23.95% | 0% | 139.11% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 8.41% | 0.95% | 3.81% | 1.72% | 1.38% | 1.48% | 0% | 3.64% |
| Profit net per salariat | n/a | 18.558 Lei | 73.931 Lei | 32.023 Lei | 25.249 Lei | 26.742 Lei | 0 Lei | 64.991 Lei |
Viteza rotație active
0.12
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
2590.08 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.12 | 0.06 | 0.08 | 0.04 | 0.03 | 0.06 | 0.02 | 0.02 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 46.25 | 9.84 | 3.26 | 2.65 | 0 | 0.77 | 0.75 |
| Durata medie încasare creanțe | 2590.08 zile | 5351.62 zile | 4141.04 zile | 9498.51 zile | 11704.1 zile | 6298.59 zile | 14482.45 zile | 14998.3 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 138.250 Lei | 178.728 Lei | 77.801 Lei | 63.164 Lei | 116.513 Lei | 49.397 Lei | 47.058 Lei |
Lichiditate curentă
7.25
Lichiditate imediată
7.25
Pondere active imobilizate
0.61%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7.25 | 10.14 | 10.08 | 9.41 | 8.9 | 8.81 | 8.25 | 8.45 |
| Lichiditate imediată | 7.25 | 10.12 | 10 | 9.3 | 8.8 | 8.81 | 7.99 | 8.18 |
| Pondere active imobilizate | 0.61% | 0.64% | 0.1% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.17% |
| Pondere active circulante | 99.39% | 99.36% | 99.9% | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.83% |
©Firme.ro