Companie
Detalii identificare
Nume firmăGENERALFOREST IMPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 6359284 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/3000/1994
EUIDROONRC.J12/3000/1994
Data înființării07.11.1994 - 31 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1610
Această clasă include:
-tăierea, rindeluirea şi prelucrarea mecanică a lemnului -fasonarea buştenilor prin debitare, cojire şi aşchiere -fabricarea traverselor de cale ferată din lemn -fabricarea podelelor din lemn, neasamblate -obţinerea talaşului, făinii de lemn, aşchiilor, particulelor de lemn
Această clasă include de asemenea:
-uscarea lemnului -impregnarea sau tratarea chimică a lemnului cu conservanţi sau alte materiale Această clasă exclude: -exploatarea forestieră şi producţia de lemn brut,
0220. -fabricarea foilor de furnir suficient de subţiri pentru a fi utilizate în placarea scândurilor, a panourilor, în obţinerea panelului
1621 -fabricarea şindrilei, a cofrajelor,
1623 -lemnul de foc sau brichete din lemn,
1629
-tăierea, rindeluirea şi prelucrarea mecanică a lemnului -fasonarea buştenilor prin debitare, cojire şi aşchiere -fabricarea traverselor de cale ferată din lemn -fabricarea podelelor din lemn, neasamblate -obţinerea talaşului, făinii de lemn, aşchiilor, particulelor de lemn
Această clasă include de asemenea:
-uscarea lemnului -impregnarea sau tratarea chimică a lemnului cu conservanţi sau alte materiale Această clasă exclude: -exploatarea forestieră şi producţia de lemn brut,
0220. -fabricarea foilor de furnir suficient de subţiri pentru a fi utilizate în placarea scândurilor, a panourilor, în obţinerea panelului
1621 -fabricarea şindrilei, a cofrajelor,
1623 -lemnul de foc sau brichete din lemn,
1629
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorPrelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn si pluta, cu exceptia mobilei; fabricarea articolelor din paie si din alte materiale vegetale impletite
Obiect activitateTaierea si rindeluirea lemnului
Informații de contact
Adresastr. Depozitelor nr. 2, Gherla, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
252.476
Profit (Lei)
55.205
Număr angajați
1
Vechime
31 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 252.476 | 55.205 | 4.600 | 834.753 | 1.237.334 | 341.483 | 785.955 | 1 |
| 2023 | 248.378 | 24.800 | 2.067 | 223.558 | 1.244.540 | 353.120 | 1.415.993 | 1 |
| 2022 | 238.731 | 63.135 | 5.261 | 216.821 | 1.266.483 | 299.641 | 1.391.194 | 1 |
| 2021 | 213.089 | 85.649 | 7.137 | 248.375 | 1.233.986 | 300.557 | 1.328.059 | 0 |
| 2020 | 134.490 | 23.696 | 1.975 | 317.086 | 1.245.539 | 272.066 | 1.242.410 | 1 |
| 2019 | 148.145 | 32.619 | 2.718 | 341.870 | 1.258.011 | 260.682 | 1.218.714 | 1 |
| 2018 | 114.876 | 18.616 | 1.551 | 369.988 | 1.260.028 | 254.164 | 1.186.095 | 1 |
| 2017 | 111.486 | 27.053 | 2.254 | 402.931 | 1.286.590 | 241.929 | 1.167.479 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
21.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.02%
Lichiditate curentă
0.41
Viteza rotație active
0.16
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
21.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.02%
Profit net per salariat
55.205 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 21.87% | 9.98% | 26.45% | 40.19% | 17.62% | 22.02% | 16.21% | 24.27% |
| Marjă profit brut | 22.87% | 10.98% | 27.93% | 43.19% | 19.59% | 23.08% | 17.45% | 27.95% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 7.02% | 1.75% | 4.54% | 6.45% | 1.91% | 2.68% | 1.57% | 2.32% |
| Profit net per salariat | 55.205 Lei | 24.800 Lei | 63.135 Lei | n/a | 23.696 Lei | 32.619 Lei | 18.616 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.16
Viteza rotație stocuri
1.69
Durata medie încasare creanțe
162.71 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.16 | 0.16 | 0.15 | 0.14 | 0.09 | 0.1 | 0.08 | 0.07 |
| Viteza rotație stocuri | 1.69 | 1.66 | 1.65 | 1.49 | 0.94 | 1.04 | 0.97 | 1.01 |
| Durata medie încasare creanțe | 162.71 zile | 185.99 zile | 171.81 zile | 192.42 zile | 322.37 zile | 276.53 zile | 426.95 zile | 426.22 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 252.476 Lei | 248.378 Lei | 238.731 Lei | n/a | 134.490 Lei | 148.145 Lei | 114.876 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.41
Lichiditate imediată
0.23
Pondere active imobilizate
78.37%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.41 | 1.58 | 1.38 | 1.21 | 0.86 | 0.76 | 0.69 | 0.6 |
| Lichiditate imediată | 0.23 | 0.91 | 0.71 | 0.64 | 0.41 | 0.35 | 0.37 | 0.33 |
| Pondere active imobilizate | 78.37% | 77.9% | 80.87% | 80.41% | 82.07% | 82.84% | 83.21% | 84.17% |
| Pondere active circulante | 21.63% | 22.1% | 19.13% | 19.59% | 17.93% | 17.16% | 16.79% | 15.83% |
©Firme.ro