Companie
Detalii identificare
Nume firmăGABISOR SRL
Cod unic de înregistrare RO 6606368 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ18/1831/1994
EUIDROONRC.J18/1831/1994
Data înființării22.12.1994 - 31 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1071
Această clasă include:
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
Informații de contact
Adresastr. Petroliştilor nr. 674, Ţicleni, Gorj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
90.420
Profit (Lei)
-6.091
Număr angajați
0
Vechime
31 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 90.420 | -6.091 | -508 | 481.787 | 38.019 | 9.322 | -434.446 | 0 |
| 2024 | 90.314 | 10.715 | 893 | 474.840 | 38.034 | 8.451 | -428.355 | 0 |
| 2023 | 71.483 | 0 | 0 | 497.954 | 38.050 | 20.834 | -439.070 | 1 |
| 2022 | 101.761 | 0 | 0 | 471.328 | 38.066 | 11.596 | -421.666 | 2 |
| 2021 | 110.711 | 0 | 0 | 412.700 | 38.081 | 16.691 | -357.928 | 2 |
| 2020 | 137.561 | 0 | 0 | 362.530 | 38.097 | 6.571 | -317.862 | 2 |
| 2019 | 181.527 | 0 | 0 | 325.661 | 38.113 | 10.429 | -277.119 | 3 |
| 2018 | 178.722 | 0 | 0 | 288.187 | 38.129 | 50.187 | -199.871 | 3 |
| 2017 | 149.587 | 0 | 0 | 251.382 | 37.422 | 42.440 | -171.520 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-6.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.4%
Lichiditate curentă
0.02
Viteza rotație active
1.91
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-6.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.4%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -6.74% | 11.86% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 11.86% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.4% | -2.5% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.91
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
29.98 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.91 | 1.94 | 1.21 | 2.05 | 2.02 | 3.08 | 3.74 | 2.02 | 1.87 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 67.2 | 18.21 | 34.01 | 8.56 | 40.15 | 22.79 | 3.71 | 3.58 |
| Durata medie încasare creanțe | 29.98 zile | 20.15 zile | 62.61 zile | 17.34 zile | 9.67 zile | 1.3 zile | 2.6 zile | 0.36 zile | 0.42 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | 71.483 Lei | 50.881 Lei | 55.356 Lei | 68.781 Lei | 60.509 Lei | 59.574 Lei | 37.397 Lei |
Lichiditate curentă
0.02
Lichiditate imediată
0.02
Pondere active imobilizate
80.31%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.02 | 0.02 | 0.04 | 0.02 | 0.04 | 0.02 | 0.03 | 0.17 | 0.17 |
| Lichiditate imediată | 0.02 | 0.01 | 0.03 | 0.02 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 80.31% | 81.82% | 64.62% | 76.65% | 69.53% | 85.29% | 78.52% | 43.17% | 46.86% |
| Pondere active circulante | 19.69% | 18.18% | 35.38% | 23.35% | 30.47% | 14.71% | 21.48% | 56.83% | 53.14% |
©Firme.ro