Companie
Detalii identificare
Nume firmăCHALLENGE COM SRL
Cod unic de înregistrare RO 6618508 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1994005095051
EUIDROONRC.J1994005095051
Data înființării27.12.1994 - 31 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4647
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al mobilei de uz casnic -comerţul cu ridicata al covoarelor -comerţul cu ridicata al articolelor de iluminant Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al mobilei de birou,
4665
-comerţul cu ridicata al mobilei de uz casnic -comerţul cu ridicata al covoarelor -comerţul cu ridicata al articolelor de iluminant Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al mobilei de birou,
4665
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al mobilei, covoarelor si a articolelor de iluminat
Informații de contact
Adresastr. G. Toparceanu nr. 2, Oradea, Bihor
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
17.843.433
Profit (Lei)
322.385
Număr angajați
29
Vechime
31 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 17.843.433 | 322.385 | 26.865 | 5.585.554 | 1.283.880 | 6.905.536 | 2.603.862 | 29 |
| 2023 | 17.202.032 | 336.443 | 28.037 | 4.761.132 | 1.286.128 | 5.723.183 | 2.248.179 | 31 |
| 2022 | 18.017.392 | 122.869 | 10.239 | 5.978.344 | 969.472 | 6.720.051 | 1.711.179 | 33 |
| 2021 | 16.706.275 | 72.644 | 6.054 | 5.821.114 | 1.086.108 | 6.546.407 | 1.811.401 | 34 |
| 2020 | 14.344.318 | 378.896 | 31.575 | 4.253.489 | 1.105.892 | 4.886.354 | 1.738.757 | 33 |
| 2019 | 15.408.441 | 251.675 | 20.973 | 5.333.466 | 1.189.343 | 5.503.984 | 1.359.861 | 30 |
| 2018 | 14.948.435 | 153.764 | 12.814 | 5.271.303 | 1.234.316 | 5.145.172 | 1.108.185 | 31 |
| 2017 | 13.330.397 | 167.280 | 13.940 | 5.625.179 | 1.387.602 | 5.191.998 | 954.421 | 16 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.38%
Lichiditate curentă
1.24
Viteza rotație active
2.18
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.38%
Profit net per salariat
11.117 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.81% | 1.96% | 0.68% | 0.43% | 2.64% | 1.63% | 1.03% | 1.25% |
| Marjă profit brut | 1.99% | 2.51% | 0.85% | 0.63% | 3.19% | 1.93% | 1.26% | 1.48% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 12.38% | 14.97% | 7.18% | 4.01% | 21.79% | 18.51% | 13.88% | 17.53% |
| Profit net per salariat | 11.117 Lei | 10.853 Lei | 3.723 Lei | 2.137 Lei | 11.482 Lei | 8.389 Lei | 4.960 Lei | 10.455 Lei |
Viteza rotație active
2.18
Viteza rotație stocuri
5.3
Durata medie încasare creanțe
37.61 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.18 | 2.45 | 2.34 | 2.19 | 2.39 | 2.3 | 2.34 | 2.03 |
| Viteza rotație stocuri | 5.3 | 6.54 | 7.49 | 5.35 | 6.79 | 7.34 | 6.88 | 6.76 |
| Durata medie încasare creanțe | 37.61 zile | 36.94 zile | 36.37 zile | 28.21 zile | 26.83 zile | 30.96 zile | 38.27 zile | 41.38 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 615.291 Lei | 554.904 Lei | 545.982 Lei | 491.361 Lei | 434.676 Lei | 513.615 Lei | 482.208 Lei | 833.150 Lei |
Lichiditate curentă
1.24
Lichiditate imediată
0.63
Pondere active imobilizate
15.68%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.24 | 1.2 | 1.12 | 1.12 | 1.15 | 1.03 | 0.98 | 0.92 |
| Lichiditate imediată | 0.63 | 0.65 | 0.72 | 0.59 | 0.65 | 0.64 | 0.56 | 0.57 |
| Pondere active imobilizate | 15.68% | 18.35% | 12.61% | 14.23% | 18.46% | 17.77% | 19.35% | 21.09% |
| Pondere active circulante | 84.32% | 81.65% | 87.39% | 85.77% | 81.54% | 82.23% | 80.65% | 78.91% |
©Firme.ro
