Companie
Detalii identificare
Nume firmăSONA-IMPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 676950 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1992000067312
EUIDROONRC.J1992000067312
Data înființării29.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4641
Această clasă include:
-vânzarea cu ridicata a firelor -vânzarea cu ridicata a ţesăturilor -vânzarea cu ridicata a lenjeriei de pat şi de masă etc. -vânzarea cu ridicata de articole de mercerie: ace, aţă de cusut etc. Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al fibrelor textile,
4676
-vânzarea cu ridicata a firelor -vânzarea cu ridicata a ţesăturilor -vânzarea cu ridicata a lenjeriei de pat şi de masă etc. -vânzarea cu ridicata de articole de mercerie: ace, aţă de cusut etc. Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al fibrelor textile,
4676
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al produselor textile
Informații de contact
Adresastr. Corneliu Coposu nr. 40, Zalău, Sălaj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
328.067
Profit (Lei)
3.064
Număr angajați
2
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 328.067 | 3.064 | 255 | 593.426 | 768.817 | 798.617 | 974.008 | 2 |
| 2023 | 354.906 | 6.281 | 523 | 579.769 | 729.020 | 821.693 | 970.944 | 2 |
| 2022 | 577.105 | 13.947 | 1.162 | 640.768 | 684.373 | 921.057 | 964.662 | 2 |
| 2021 | 1.167.193 | 67.487 | 5.624 | 669.239 | 663.394 | 1.019.716 | 1.013.871 | 2 |
| 2020 | 946.425 | 47.184 | 3.932 | 422.068 | 569.778 | 798.674 | 946.384 | 2 |
| 2019 | 1.126.180 | 66.689 | 5.557 | 425.766 | 406.300 | 904.635 | 899.200 | 2 |
| 2018 | 1.265.647 | 125.538 | 10.462 | 497.620 | 451.412 | 920.825 | 874.617 | 2 |
| 2017 | 1.792.140 | 118.472 | 9.873 | 629.783 | 480.207 | 906.287 | 756.711 | 3 |
| 2016 | 1.884.470 | 141.356 | 11.780 | 714.366 | 523.299 | 874.305 | 683.238 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.31%
Lichiditate curentă
1.35
Viteza rotație active
0.21
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.31%
Profit net per salariat
1.532 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.93% | 1.77% | 2.42% | 5.78% | 4.99% | 5.92% | 9.92% | 6.61% | 7.5% |
| Marjă profit brut | 1.15% | 2.12% | 2.95% | 6.55% | 5.78% | 6.75% | 10.83% | 7.63% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.31% | 0.65% | 1.45% | 6.66% | 4.99% | 7.42% | 14.35% | 15.66% | 20.69% |
| Profit net per salariat | 1.532 Lei | 3.141 Lei | 6.974 Lei | 33.744 Lei | 23.592 Lei | 33.345 Lei | 62.769 Lei | 39.491 Lei | 47.119 Lei |
Viteza rotație active
0.21
Viteza rotație stocuri
1.78
Durata medie încasare creanțe
295.58 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.21 | 0.23 | 0.36 | 0.69 | 0.69 | 0.86 | 0.92 | 1.29 | 1.35 |
| Viteza rotație stocuri | 1.78 | 1.79 | 3.19 | 5.68 | 4.69 | 5.89 | 6.19 | 6.18 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 295.58 zile | 281.13 zile | 330.64 zile | 235.96 zile | 200.65 zile | 191.69 zile | 202.41 zile | 132.07 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 164.034 Lei | 177.453 Lei | 288.553 Lei | 583.597 Lei | 473.213 Lei | 563.090 Lei | 632.824 Lei | 597.380 Lei | 628.157 Lei |
Lichiditate curentă
1.35
Lichiditate imediată
1.04
Pondere active imobilizate
49.05%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.35 | 1.42 | 1.44 | 1.52 | 1.89 | 2.12 | 1.85 | 1.44 | 1.22 |
| Lichiditate imediată | 1.04 | 1.07 | 1.16 | 1.22 | 1.41 | 1.68 | 1.44 | 0.98 | 1.22 |
| Pondere active imobilizate | 49.05% | 47.01% | 42.63% | 39.41% | 41.64% | 30.99% | 32.9% | 34.63% | 37.44% |
| Pondere active circulante | 50.95% | 52.99% | 57.37% | 60.59% | 58.36% | 69.01% | 67.1% | 65.37% | 62.56% |
©Firme.ro