Companie
Detalii identificare
Nume firmăMARLYON BRUTARIE SRL
Cod unic de înregistrare RO 6846131 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/4637/1994
EUIDROONRC.J12/4637/1994
Data înființării17.01.1995 - 31 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1071
Această clasă include:
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
Informații de contact
Adresastr. Ravasului nr. 10, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
709.591
Profit (Lei)
33.347
Număr angajați
6
Vechime
31 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 709.591 | 33.347 | 2.779 | 84.671 | 0 | 133.967 | 49.296 | 6 |
| 2024 | 670.867 | 15.709 | 1.309 | 46.627 | 0 | 62.576 | 15.949 | 6 |
| 2023 | 589.392 | 18.101 | 1.508 | 32.238 | 0 | 50.579 | 18.341 | 6 |
| 2022 | 549.263 | 8.857 | 738 | 33.523 | 0 | 33.578 | 55 | 6 |
| 2021 | 403.029 | 5.578 | 465 | 30.438 | 0 | 21.636 | -8.802 | 6 |
| 2020 | 382.713 | 4.808 | 401 | 23.808 | 0 | 9.428 | -14.380 | 6 |
| 2019 | 399.184 | 0 | 0 | 28.598 | 0 | 9.410 | -19.188 | 6 |
| 2018 | 343.185 | 0 | 0 | 21.182 | 0 | 6.079 | -15.103 | 6 |
| 2017 | 281.874 | 13.023 | 1.085 | 20.366 | 325 | 130.988 | 110.947 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
67.65%
Lichiditate curentă
1.58
Viteza rotație active
5.3
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
67.65%
Profit net per salariat
5.558 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.7% | 2.34% | 3.07% | 1.61% | 1.38% | 1.26% | 0% | 0% | 4.62% |
| Marjă profit brut | 6.77% | 4.44% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 67.65% | 98.5% | 98.69% | 100% | -63.37% | -33.44% | 0% | 0% | 11.74% |
| Profit net per salariat | 5.558 Lei | 2.618 Lei | 3.017 Lei | 1.476 Lei | 930 Lei | 801 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 2.171 Lei |
Viteza rotație active
5.3
Viteza rotație stocuri
73.86
Durata medie încasare creanțe
0.1 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 5.3 | 10.72 | 11.65 | 16.36 | 18.63 | 40.59 | 42.42 | 56.45 | 2.15 |
| Viteza rotație stocuri | 73.86 | 228.19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.1 zile | 0.92 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 118.265 Lei | 111.811 Lei | 98.232 Lei | 91.544 Lei | 67.172 Lei | 63.786 Lei | 66.531 Lei | 57.198 Lei | 46.979 Lei |
Lichiditate curentă
1.58
Lichiditate imediată
1.47
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.58 | 1.34 | 1.57 | 1 | 0.71 | 0.4 | 0.33 | 0.29 | 6.43 |
| Lichiditate imediată | 1.47 | 1.28 | 1.57 | 1 | 0.71 | 0.4 | 0.33 | 0.29 | 6.43 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.25% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.75% |
©Firme.ro