Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGROFLOR SRL
Cod unic de înregistrare RO 6849790 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ52/950/1994
EUIDROONRC.J52/950/1994
Data înființării17.01.1995 - 31 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1110
Clasa CAEN 1110 se referă la activitățile de extracție a hidrocarburilor, inclusiv petrolului și gazelor naturale. Aceste activități sunt încadrate în sectiunea A, diviziunea 11 și grupa 111 a Clasificării Activităților din Economia Națională.
Industrie
A
Sector11
Obiect activitateExtracția hidrocarburilor
Informații de contact
Adresacom. Clejani, Podu Doamnei, Giurgiu
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
41.109
Profit (Lei)
-22.209
Număr angajați
0
Vechime
31 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 41.109 | -22.209 | -1.851 | 50.417 | 54.068 | 248.938 | 252.589 | 0 |
| 2023 | 34.397 | 0 | 0 | 47.769 | 0 | 322.567 | 274.798 | 0 |
| 2022 | 68.724 | 14.326 | 1.194 | 43.359 | 151 | 333.076 | 289.868 | 0 |
| 2021 | 45.492 | 5.927 | 494 | 85.706 | 10.737 | 350.510 | 275.541 | 0 |
| 2020 | 33.894 | 0 | 0 | 87.838 | 23.553 | 333.899 | 269.614 | 1 |
| 2019 | 31.798 | 0 | 0 | 90.186 | 42.414 | 324.440 | 276.668 | 1 |
| 2018 | 328.572 | 34.006 | 2.834 | 100.542 | 14.491 | 372.763 | 286.712 | 1 |
| 2017 | 307.750 | 37.987 | 3.166 | 249.621 | 25.999 | 476.328 | 252.706 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-54.02%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-8.79%
Lichiditate curentă
4.94
Viteza rotație active
0.14
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-54.02%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-8.79%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -54.02% | 0% | 20.85% | 13.03% | 0% | 0% | 10.35% | 12.34% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 23.17% | 15.52% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -8.79% | 0% | 4.94% | 2.15% | 0% | 0% | 11.86% | 15.03% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 0 Lei | 0 Lei | 34.006 Lei | 18.994 Lei |
Viteza rotație active
0.14
Viteza rotație stocuri
0.39
Durata medie încasare creanțe
922.42 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.14 | 0.11 | 0.21 | 0.13 | 0.09 | 0.09 | 0.85 | 0.61 |
| Viteza rotație stocuri | 0.39 | 0.35 | 0.89 | 0.79 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 922.42 zile | 1805.02 zile | 614.66 zile | 1023.36 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 33.894 Lei | 31.798 Lei | 328.572 Lei | 153.875 Lei |
Lichiditate curentă
4.94
Lichiditate imediată
2.86
Pondere active imobilizate
17.84%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.94 | 6.75 | 7.68 | 4.09 | 3.8 | 3.6 | 3.71 | 1.91 |
| Lichiditate imediată | 2.86 | 4.71 | 5.9 | 3.42 | 3.8 | 3.6 | 3.71 | 1.91 |
| Pondere active imobilizate | 17.84% | 0% | 0.05% | 2.97% | 6.59% | 11.56% | 3.74% | 5.18% |
| Pondere active circulante | 82.16% | 100% | 99.95% | 97.03% | 93.41% | 88.44% | 96.26% | 94.82% |
©Firme.ro