Companie
Detalii identificare
Nume firmă& ION SI IONUT IMPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 7103992 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/25092/1993
EUIDROONRC.J40/25092/1993
Data înființării22.03.1995 - 31 ani
Domeniu de activitate
CAEN
9521
Această clasă include repararea şi service-ul aparatelor electronice de uz caznic: -repararea aparatelor electronice de uz casnic: -televizoare, receptoare radio -aparate de înregistrat pe casete video (VCR) -aparate pentru citirea CD-urilor -cameră video (exclusiv camere video profesioniste)
Industrie
Alte activităţi de servicii
SectorReparatii de calculatoare, de articole personale si de uz gospodaresc
Obiect activitateRepararea aparatelor electronice de uz casnic
Informații de contact
AdresaCalea Calarasilor nr. 180, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
66.691
Profit (Lei)
17.464
Număr angajați
1
Vechime
31 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 66.691 | 17.464 | 1.455 | 3.750 | 148.473 | 110.431 | 255.154 | 1 |
| 2023 | 66.393 | 24.799 | 2.067 | 4.628 | 132.486 | 109.832 | 237.690 | 1 |
| 2022 | 61.920 | 24.957 | 2.080 | 3.738 | 132.486 | 84.143 | 212.891 | 1 |
| 2021 | 55.846 | 23.046 | 1.921 | 14.094 | 132.486 | 69.542 | 187.934 | 1 |
| 2020 | 44.073 | 11.693 | 974 | 26.224 | 132.486 | 58.626 | 164.888 | 1 |
| 2019 | 57.707 | 25.068 | 2.089 | 31.368 | 109.407 | 52.077 | 130.116 | 1 |
| 2018 | 56.478 | 26.116 | 2.176 | 33.904 | 109.407 | 29.545 | 105.048 | 1 |
| 2017 | 60.242 | 32.118 | 2.677 | 35.050 | 109.407 | 4.574 | 78.931 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
26.19%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.84%
Lichiditate curentă
29.45
Viteza rotație active
0.26
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
26.19%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.84%
Profit net per salariat
17.464 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 26.19% | 37.35% | 40.31% | 41.27% | 26.53% | 43.44% | 46.24% | 53.31% |
| Marjă profit brut | 27.17% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 6.84% | 10.43% | 11.72% | 12.26% | 7.09% | 19.27% | 24.86% | 40.69% |
| Profit net per salariat | 17.464 Lei | 24.799 Lei | 24.957 Lei | 23.046 Lei | 11.693 Lei | 25.068 Lei | 26.116 Lei | 32.118 Lei |
Viteza rotație active
0.26
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
31.23 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.26 | 0.27 | 0.29 | 0.28 | 0.23 | 0.36 | 0.41 | 0.53 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 31.23 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 66.691 Lei | 66.393 Lei | 61.920 Lei | 55.846 Lei | 44.073 Lei | 57.707 Lei | 56.478 Lei | 60.242 Lei |
Lichiditate curentă
29.45
Lichiditate imediată
29.45
Pondere active imobilizate
57.35%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 29.45 | 23.73 | 22.51 | 4.93 | 2.24 | 1.66 | 0.87 | 0.13 |
| Lichiditate imediată | 29.45 | 23.73 | 22.51 | 4.93 | 2.24 | 1.66 | 0.87 | 0.13 |
| Pondere active imobilizate | 57.35% | 54.67% | 61.16% | 65.58% | 69.32% | 67.75% | 78.74% | 95.99% |
| Pondere active circulante | 42.65% | 45.33% | 38.84% | 34.42% | 30.68% | 32.25% | 21.26% | 4.01% |
©Firme.ro